Wpis z mikrobloga

Są tu jakieś legendarne adminy 15k? Mam pewną zagwostkę.

Wymienili mi w UPC stary modem na connect boxa. Do connect boxa mam podłączone kablami dwa urządzenia: komputer i router TP-linka.

Dlaczego nie jestem w stanie wejść z komputera na stronę konfiguracyjną TP-linka?
Na stronie konfiguracyjnej Connect boxa, tp-link jest widoczny i ma IP 192.168.0.52. Po wpisaniu tego w przeglądarkę nic sie nie otwiera. IPscan pokazuje ten sam adres.

Jestem w stanie wejść na stronę TP-linka z komórki po wifi. Oczywiście wszelkie dostępy do konfiguracji po kablu mam włączone, bez wyjątku. Na starym modemie wszystko działało nornalnie.
#kiciochpyta #siecikomputerowe #sieci #administracja #upc #informatyka #helpdesk
  • 29
@sraken_pierdaken: Bzdury, wylaczy dhcp, ustawi jakis wolny adres i tyle, jakis stary router mialby tego nie obsluigowac? To co opisujesz to tylko powod zeby sobie o odciac pol sieci, urzadzenia za tplinkiem widza druga czesc sieci ale w na odwrot juz to nie dziala jesli adresacja connect boxa probuje inicjowac polaczenia za tplinka. Ludzie wpinaja routery za router w wan, maja podwojny nat, adresacja sie pokrywa, to czesto jest zrodlem problemow.
@krzywy_kanister: no do TP-linka connect box wpięty jest we WAN.

musisz podłączyć się do sieci którą tworzy TP-link i zezwolić na administrację z WANu.


@sraken_pierdaken: zrobilem to juz dawno

Co ciekawe gdy pinguje tp-linka z PC mam 100% odpowiedzi, ale ciągle wklepuje IP w przegladarkę i po kilkuminutowym wczytywaniu wywala że strona nie odpowiada ( ͡° ʖ̯ ͡°)