Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałam że poza mną tylko jedna z grupy moich koleżanek potrafi ugotować coś sama, bez papierków i słoików xD Jedna ma teraz nowego chłopaka i prawie codziennie mu robi spaghetti z Łowicza.
Różowe kolegów niebieskiego też raczej robią gotowe dania albo kanapki a raz po imprezie jedna zrobiła jajecznicę z cebulą i nawet nie usmażyła cebuli tylko od razu dała z jajkiemxD Wtf.
Mało tego jeden z jego kolegów powiedział że my jemy na śniadania jajka i kanapki z serem, wędliną i jakimiś różnymi warzywami bo mamy smak wypalony i już nie czujemy smaku bo on to tylko położy ser albo je same parówki i mu wystarczy. A jajka nie można w mikrofali to też nie zrobi bo robota. WTF.

Wszyscy są w wieku 25-30 lat jak coś. Mój niebieski nie interesuje się jakoś gotowaniem ale potrafi zrobić jajka, zupy, makarony itp.

#rozowepaski #niebieskiepaski #ankieta #pytanie #gotowanie

Czy potrafisz gotować?

  • Jestem niebieskim i nie potrafię nic ugotować sam 6.2% (286)
  • Jestem różowym i nie potrafię nic ugotować sama 1.0% (48)
  • Jestem niebieskim i potrafię trochę gotować 81.0% (3758)
  • Jestem różowym i potrafię trochę gotować 11.8% (546)

Oddanych głosów: 4638

  • 134
@daddyissues_: Umiejętność gotowania opiera się w dzisiejszych czasach na "wyszukaj przepis", "postępuj według przepisu" "#!$%@? danie z przepisu" XD
Nie rozumie w jaki sposób można "nie umieć gotować"
To nie jest jakieś klaskanie uszami czy stanie na #!$%@? żeby tego nie umieć XD

Ja taki sposób przyrządziłem dla mnie i swojej konkubiny zajebiste pulpeciki które będzie #!$%@?ć i dziś.
@daddyissues_: tragedia jest wśród dziewczyn - nie potrafią sobie nic ugotować i myślą że są wyzwolone

jak studiowałem to nie mogłem uwierzyć w to co potrafiły jeść koleżanki - jedna np. gotowała codziennie ryż w worku i na to dawaj zimny sos ze słoika

uprzedzając #!$%@? że baby chce w kuchni pozamykać - doskonale pamiętam swojego wujka i dziadka którzy jak im żony poumierały to nawet herbaty nie potrafili sobie ogarnąć
@Koleszkaleszka: Zależy, są techniki kulinarne, które nie są aż tak proste do opanowania. Po drugie w internecie jest masa złych przepisów, mam wrażenie, że część z nich autorzy nawet nie wypróbowali tylko coś na pałę wymyślili, wtf? Więc umiejętność odróżnienia dobrego przepisu to też umiejętność i kwestia doświadczenia.

np. mam książkę kucharską, w której jest napisane, żeby piec pizzę 25-30 min, wtf?
@r4do5: No superancko, ja się w pełni zgadzam ze wszystkim ale jeśli posiada się minimum wyczucia to można ocenić który przepis jest dobry jeśli się nie posiada minimum wyczucia to przeważnie większość blogów jak np "olagotuje" ma swoje oceny innych użytkowników którzy wypróbowali to za nas.
Co to technik kulinarnych to się nie wypowiadam bo myślałem że rozmawiamy o gotowaniu na poziomie "Ugotuj w 1,5h obiad dla siebie i rodziny"
@Koleszkaleszka: Zawsze można coś #!$%@?ć przy daniach nieco bardziej skomplikowanych technicznie niż klopskiki ale mi się to raczej rzadko zdarza.

@daddyissues_: Nakładły sobie bzdur do głowy, że gotowanie dla kobiety jest uwłaczające , plus brak treningu w domu i taki jest efekt, unikają gotowania. Bo rodzice dbali, żeby córka była mądra, dobrze się uczyła, chodziła na zajęcia poza szkolne a o podstawowych umiejętnościach potrzebnych do normalnego życia zapomnieli.

Która kobieta/dziewczynka
@daddyissues_: No trudno. W takim razie po za ankietą dodam od siebie, że w domu raczej gotuje ja, bo lubię to robić. Od prostych makaronów czy risotto, bo bardziej czasochłonne dania, po eksperymentowanie z nowymi kuchniami i nauka nowych technik i smaków na podstawie książek czy filmów. Ale jakbym nie ugotował to moja dziewczyna sobie w kuchni radzi całkiem nieźle. 27 i 26 lat więc w widełki twoich znajomych się jeszcze
@daddyissues_: ogólnie to jest kwestia tego, że mamy całe pokolenia rodziców wychowanych na "daj, ja zrobię lepiej". Ja się sama nauczyłam gotować, bo w domu po prostu nie mogłam tego robić. Mimo to umiem ugotować wszystko co potrzebuję - biorę przepis i jadę, ale wiem, że na studiach się ludziom po prostu nie chce gotować, sama tak robiłam - ryż, warzywka, sosik i kurczak i tak przeżyłam 5 lat xD no