Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałam że poza mną tylko jedna z grupy moich koleżanek potrafi ugotować coś sama, bez papierków i słoików xD Jedna ma teraz nowego chłopaka i prawie codziennie mu robi spaghetti z Łowicza.
Różowe kolegów niebieskiego też raczej robią gotowe dania albo kanapki a raz po imprezie jedna zrobiła jajecznicę z cebulą i nawet nie usmażyła cebuli tylko od razu dała z jajkiemxD Wtf.
Mało tego jeden z jego kolegów powiedział że my jemy na śniadania jajka i kanapki z serem, wędliną i jakimiś różnymi warzywami bo mamy smak wypalony i już nie czujemy smaku bo on to tylko położy ser albo je same parówki i mu wystarczy. A jajka nie można w mikrofali to też nie zrobi bo robota. WTF.

Wszyscy są w wieku 25-30 lat jak coś. Mój niebieski nie interesuje się jakoś gotowaniem ale potrafi zrobić jajka, zupy, makarony itp.

#rozowepaski #niebieskiepaski #ankieta #pytanie #gotowanie

Czy potrafisz gotować?

  • Jestem niebieskim i nie potrafię nic ugotować sam 6.2% (286)
  • Jestem różowym i nie potrafię nic ugotować sama 1.0% (48)
  • Jestem niebieskim i potrafię trochę gotować 81.0% (3758)
  • Jestem różowym i potrafię trochę gotować 11.8% (546)

Oddanych głosów: 4638

  • 134
@daddyissues_: Nigdy nie rozumiem jak ktoś mówi, że nie umie gotować. I rozumieją przez to że "nie umiem wziąć przepisu w formie video i go odtworzyć". Na YT jest nawet pokazane jak cebulę siekać. To zwykłe lenistwo i głupia wymówka. Nie trzeba znać na pamięć przepisu na makaron, ciasto drożdżowe czy mieć w głowie cały przepis na zrazy wołowe żeby móc stwierdzić, że umie się gotować. Prawie każde danie robię z
@arteria: Stąd moje zdziwienie np z tą cebulą czy spaghetti. Najpierw to ja myślałam że ta od spaghetti robi jakieś wybitne bolognese a tu po prostu mięso z solą i pieprzem, słoik i makaron. Essa( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daddyissues_: ja rozumiem że może się nie chcieć czasem, no ale ludzie ( _) sam mam gorsze dni i wtedy lecę na oszusta. Ale ogólnie? Zawsze mam obiad od zera.
gotowane jest zajebiste, gorzej mi idzie z ciastami ale będę to dopracowywać bo kocham ciasta i ogólnie słodkie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@daddyissues_ Dla mnie umiejętność gotowania to trochę obusieczna broń () Niby fajnie ale można utyć jak się jest łakomczuchem. Ale czy warto umieć, oj warto. Nic tak nie robi randki jak ktoś coś dobrego przyrządzi. Żarcie ze słoika, kanapki? O tym nawet się rozmawiać nie da xD