Wpis z mikrobloga

Fajnie by było, gdyby Kraków na mapach google był odpowiednio oznaczony pod kątem ścieżek i tras rowerowych. Dotychczas sam nad tym pracowałem, ale sam tego nie zrobię, także gdyby się komuś nudziło i chciałby pomóc w stworzeniu takiej czytelnej, dobrze oznaczonej trasy to rzucę instrukcję:

1. wejść na: http://www.google.com/mapmaker?hl=pl

2. zaznaczyć satelitę i warstwę tras rowerowych

3. Edytować. (ps. ścieżki rowerowe wzdłuż ulic dodaje się w atrybutach ulicy, nie jako oddzielny szlak)

Na razie najbardziej denerwuje mnie zaznaczenie jako "ścieżka rowerowa" byle chodników osiedlowych, parkowych, cmentarzowych.

Jak to naprawić?

Dajemy edytuj/fragmenty drogi/ i zaznaczamy pojedynczą linię, która świeci się na zielono, a nie jest ścieżką rowerową. Dajemy ok/edytuj atrybuty i tam gdzie jest rowerzyści i piesi zmieniamy na tylko piesi.

#krakow #rower #sposobnanude #googlemaps
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fajnie by było, gdyby Kraków na mapach google był odpowiednio oznaczony pod kątem ścieżek i tras rowerowych.


@TypowyPolskiFaszysta: A próbowałeś używać OpenStreetMap albo UMP?

Szczegółowośc tych map, przynajmniej jeżeli chodzi o Kraków, powala. Mapy Google w porównaniu z nimi to
  • Odpowiedz
@raj: wydaje mi się że mapy google są o wiele wygodniejsze do używania na telefonie. W googlemaps ściągam mapkę do offline, na kompie wyznaczam i zapisuję trasę, wczytuję na telefonie i nie mam szans się zgubić podczas wycieczki rowerowej, nawet nie muszę mieć internetu. Jeśli tamte mapy mają coś takiego, to mógłbym się przerzucić.

W OpenStreet dokładność map jest faktycznie świetna. Sprawdziłem teraz pod kątem rowerowym i mają kilka fajnych
  • Odpowiedz
@TypowyPolskiFaszysta: Nie wiem jak jest z używaniem tamtych map na telefonie. W tych kwestiach jestem tradycjonalistą i nawet nie mam smartfona :) Na wycieczki rowerowe używam map papierowych, co najwyżej czasami wydrukowanych z komputera :) Mam jakąs byle jaką nawigację GPS jako ostatnia deskę ratunku w razie jakbym się zgubił - bardziej miałoby to służyć do zlokalizowania gdzie jestem, i jak dojechac do najbliższego miejsca z którego już wiem jak
  • Odpowiedz
@raj: ja bez smartfona nie byłbym w stanie zrobić 90% z moich dłuższych (+60km) wypadów za miasto. Bardzo ułatwia to takie wyceczki, bo z telefonem w kieszeni bez wachania zapuszę się na 40km od Krakowa i wiem że na pewno się nie zgubię, a i zawsze mogę sprawdzić czy jadę dobrze albo poszukać alternatywnej trasy. Do tego mam endomondo, rejestrujące każdy pokonany kilometr, i oferujące zaawansowane statystyki. Także do tego
  • Odpowiedz
Bardzo ułatwia to takie wyceczki, bo z telefonem w kieszeni bez wachania zapuszę się na 40km od Krakowa i wiem że na pewno się nie zgubię


@TypowyPolskiFaszysta: A ja to wiem i bez telefonu :)

Na drukowanych mapach przejeżdżałem trasy typu np. Mielec - Kraków i ani przez moment sie nie bałem że się zgubię
  • Odpowiedz
@raj: Jak się dobrą orientację ma to mapy mogą wystarczyć. Ale pewnie musisz jeździć głównymi trasami. A z telefonem to taki luksus, że mogę jechać przez malutkie wsie i ulice bez nazwy, a wiem gdzie jestem ;)

A statysktyki to fajna rzecz, fajnie wiedzieć że w tym roku zrobiło się tyle km, tyle na miesiąc, z taką średnią i takimi rekordami. Oczywiście można się bez nich obyć, ale ja tam
  • Odpowiedz
Ale pewnie musisz jeździć głównymi trasami.


@TypowyPolskiFaszysta: Głównych tras unikam, za dużo tam samochodów. Właśnie jeżdżę tak jak piszesz - przez malutkie wsie, bocznymi ulicami itd. Z dobrą mapą nie problem :)

fajnie wiedzieć że w tym roku zrobiło się tyle km, tyle na
  • Odpowiedz
@archive: nie wiem jak z rowerowymi ale w osmand piesze sie ładnie wyświetlają. Ogolnie to zrobienie stylu do osmanda trudne nie jest, trzeba tylko wiedziec co oznaczaja rozne parametry w xml
  • Odpowiedz