Wpis z mikrobloga

Protip dla osób które tak jak ja wydały dużo kasy na bootcamp i teraz przez covid nie mogą znaleźć roboty, bo nikt nie rekrutuje juniorów. Warto zabrać się za freelancerkę. Nie jest łatwo znaleźć klienta, ale udało mi się złapać pierwsze zlecenie na system do przychodni zdrowia lolalnej. Jakiś taki prosty - zarządzanie wizytami, lekarzami, rejestracja online. Wczoraj wystartowałem, teraz kilka tygodni i ponad 10k wpadnie. Tak trzeba żyć.

#programowanie #biznes #software #naukaprogramowania #wlasnafirma #programista15k
cppguy - Protip dla osób które tak jak ja wydały dużo kasy na bootcamp i teraz przez ...

źródło: comment_1631561450Z5bEvfCIOThnLoZ8eozG7o.jpg

Pobierz
  • 15
@cppguy: Łap wniosek z code review: widzę literówkę w słowie "haslo", myślę że przydałoby się zrepolonizować ten kod do końca i nazwać parametr jak przykazano w Słowniku Języka Polskiego od PWN czyli "hasło", poza tym daję okejkę. Ps. czekam na implementację autonomicznego modułu wydającego automatyczne dyspozycje przelewów
@LuxEtClamabunt: panie, po co tak kombinować?
Hasło najlepiej zahardkodować w tym samym pliku php w którym sprawdzane jest hasło, dzięki czemu łatwo je będzie znaleźć. Ponadto, w razie gdy klient będzie chciał zmienić hasło, będzie można policzyć go za usługę serwisową.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cppguy: nie przejmuj się hejtem, tylko rób swoje! Injection to będzie pielęgniarka w przychodni robić, a nie kod.
Podpowiem Ci tylko, że po co się męczyć z logowaniem przez bazę danych - zrób jedno hasełko dla wszystkich i trzymaj je w zmiennej od razu, albo lepiej- w pliku txt. Tak będzie prościej i szybciej