Wpis z mikrobloga

dyskusja w pracy na temat posiadania dzieci, a wiadomo najlepiej #!$%@?ć się do singla przed trzydziechą. Czemu nie myślisz o dzieciach, masz już tyle lat, najwyższy czas, bo potem nie będzie ci się chciało? Jeśli nie mam odpowiednich warunków mieszkaniowych, materialnych i pewności że zapewnię dzieciom szczęście to po co mam tworzyć nowe życie? Odpowiedź:

jakoś dałbyś sobie radę

jakoś ¯\_(ツ)_/¯ dla polaka zwyczajnego wystarczy że jakoś sobie dam radę i dziecko nie zdechnie z głodu i będzie kochane, to przecież wystarczy. Dopóki będzie panować bieda umysłowa dopóty będzie w tym kraju bieda dzieci.
#antynatalizm #dzieci #childfree #rodzina
  • 31
  • Odpowiedz
dla polaka zwyczajnego w


@Gwendeith: > tym kraju bieda dzieci

@Gwendeith: No tak, Cyganie, Murzyni w Afryce to mają zupełnie inne podejście. U nich każde dziecko ma Ajfona, własne mieszkanie a na 18 dostaje nowe cinkłeczento.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
@Wookash071:

Jakbym miał na wykopie postować co takie dziadki do mnie mówią codziennie w pracy to bym chyba serwer spalił. Czym tu sie przejmować?


Myślę że wiek nie ma tu znaczenia, ludzie gadają głupoty w każdym wieku. Większość to bezmyślne boty z wypranymi przez społeczeństwo mózgami i dyskusja tutaj od początku nie ma sensu. Próba uświadamiania ameb umysłowych że są amebami to proszenie się o kłopoty. Szkoda życia i nerwów.
  • Odpowiedz
@tamagotchi: Nie spotkałem sie jeszcze żeby moi rówieśnicy zwracali mi uwagę na brak dziewczyny czy dzieci. Nie licząc jakichś wychowanych pod kloszem wierzących dziwaków. A to zwykla skrajność. Wstawianie takich postów to tylko potwierdzenie, że takie kiepskie zwrócenie uwagi kogoś zabolało.
  • Odpowiedz
Czemu nie myślisz o dzieciach, masz już tyle lat, najwyższy czas, bo potem nie będzie ci się chciało?


@Gwendeith: "dlaczego miałoby mi się nie chcieć, jeśli to taka wspaniała przygoda?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czemu nie myślisz o dzieciach


@Gwendeith: A jest tyle odpowidzi i wszystkie zgodne z prawda: bo ryczą, bo śmierdzą, bo kosztują, bo są #!$%@?ące, bo ich nie potrzebuję do szczęścia, bo zajmują za dużo czasu, bo nie chcesz dodatkowej odpowiedzialności...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@Wookash071: oczywiście że z wiekiem zmieniają się priorytety, a ludzie mają tendencję do forsowania innym tego, co jest dla nich ważne. Myślę, że ma tu miejsce kilka zjawisk - nie chcą być odosobnieni w swojej postawie i nie chcą pozwolić na to, by w ich głowie choć przez chwilę pojawiła się wątpliwość, czy podjęli słuszną decyzję. Boją się prawdy, że ich życie mogłoby wyglądać dużo lepiej. Zatem każdy przejaw sprzeczności
  • Odpowiedz
Jeśli nie mam odpowiednich warunków mieszkaniowych, materialnych i pewności że zapewnię dzieciom szczęście to po co mam tworzyć nowe życie?


@Gwendeith: a może po prostu nie chcesz mieć dzieci i nie musisz się nikomu z tego tłumaczyć xD
Ch*j ich to obchodzi
  • Odpowiedz
jakoś dałbyś sobie radę


@Gwendeith: sporo takich "jakoś dałbyś sobie radę" można zobaczyć np. w programie Kasi Dowbór "Nasz nowy dom". Bieda aż piszczy, brak łazienki, na dachu m o r d e r c z y e t e r n i t, a tymczasem w chałupie rodzina z czwórką dzieci, bo czemu by nie.
Oczywiście nie krytykuję tych rodzin, bo bardzo często to są bardzo w porządku osoby,
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Zawsze odpowiadam, że niestety ale nie mogę miec dzieci, jak zapytają dlaczego to mówię, że mnie cudze strasznie #!$%@?ą a jakbym miał swoje to nie wytrzymałbym z nimi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz