Wpis z mikrobloga

Witam ponownie, chwilę mnie nie było z racji iż dorobiłem się mojego następcy a pieluchy same się nie zmienią (), ale wracam z podwojoną siłą, zachęcony zeszłorocznymi efektami moich 'wypieków' mam dla was kolejne już #rozdajo Wasze opinie dotyczące moich sosów napędziły mnie mocno do jeszcze większej koncentracji w produkcji #ostresosy W tym sezonie stawiam na smaki, które wywołały największe 'emocje', bez zbędnych kombinacji. Na rozdajo trafia słoiczek 200ml HOT PEACHES, 210ml SMOKEY oraz świeże chilli (to co będzie odpowiednio dojrzałe w przyszłym tygodniu). Losowanie wśród plusujących przez #mirkolos w dniu 19.09.2021 o godzinie 20:00.
Kilka słów co do sosów dla osób które jeszcze mnie nie znają, sosy z ostrych papryk produkuje od około 7 lat, w zeszłym roku postanowiłem wyjść do ludzi organizując rozdajo, którego zainteresowanie mocno mnie zaskoczyło, postanowiłem że 'brnę w to ( ͡° ͜ʖ ͡°)'. W swoich sosach staram się używać produktów z własnego ogródka, chilli obowiązkowo (przeważnie mam wysiane około 12 odmian, około 100-150 krzaków o różnej ostrości od praktycznie 0 SHU do nawet 2,5mln SHU (skala scoville'a), marchew, cebula zioła oraz to co się uda wyhodować zachowując wysoką jakość

Na pierwszy rzut poszedł sos który nazwałem HOT PEACHES, którego charakteryzuje słodkawo-owocowy smak oraz mocny aromat papryki - SKŁAD: przecier pomidorowy, cebula, marchew, imbir, czosnek, sól, pieprz, ocet jabłkowy, ocet, sos sojowy, cukier, cayene, tymianek, oregano, bazylia, mix CHILLI odmiany: 7 Pot Primo Brown, Aji Challuaruro Amarillo, Douglah Billyboy, Elephant, Kitchen Pepper Peach, Pimenta da Neyde, Santa Rosa Blanco, Trinidad Scorpion Moruga Yellow, Anaheim, Cyklon, Paliviec.

Kolejnym sosem który uwarzyłem w dniu wczorajszym to SMOKEY, który charakteryzuje się dymnym aromatem i sporą ostrością - SKŁAD: przecier pomidorowy, cebula, marchew, czosnek, sól, pieprz, ocet balsamiczny, sok z aroni, papryka wędzona, chilli suszone SUPER HOT, mix CHILLI odmiany: 7 Pot Primo Brown, Aji Challuaruro Amarillo, Douglah Billyboy, Elephant, Kitchen Pepper Peach, Pimenta da Neyde, Santa Rosa Blanco, Trinidad Scorpion Moruga Yellow, Anaheim, Cyklon, Paliviec.

Osoby które nie chcą czekać do rozdajo zapraszam na priv, duża ilość HOT PECHAES oraz SMOKEY (cena została ustalona na podstawie uwag innych użytkowników mirkobloga)

Jeśli post osiągnie 1000 plusów, zorganizuję coś wypasionego na kolejne #rozdajo

#chilli #chillizercy #chillihead #ostrezarcie #ostresosy #gotowanie #kulinaria #chili #chilijem #chillicontent #sos #sosostry #papryka
el3m - Witam ponownie, chwilę mnie nie było z racji iż dorobiłem się mojego następcy ...

źródło: comment_1631383983Edw5WBrboHGA1nD7ZRuv4M.jpg

Pobierz
  • 20
@el3m ja jedynie napisze, że w zeszłym roku próbowałem sosów tego Pana i o ja cię pierdziele! To było dobre! To miało MOC!
Generalnie siła tych sosów była tak wielka, że jak stały w słoikach w lodówce to lody śmietankowe algidy z zamrażarki nabierały ostrości!

Jeśli ktoś myśli, że lubi ostre sosy to polecam z całego serca zweryfikować swoje preferencje zamawiając co nieco od tegoż producenta ognistego.

Post lajkuje ale w losowaniu
  • 1
@GhostTrick: Nie trzymam się dokładnych proporcji z racji iż używam różnych odmian papryczek i dostosowuje do ostrości. Przeważnie dodaje około 400ml na 10 l, głównie używam octu jabłkowego, spirytusowy tylko wtedy jak jabłkowy nie daje zamierzonych efektów.