Wpis z mikrobloga

Atak hitlerowskich Niemiec na Polskę w 1939 r. nie był zaskoczeniem dla osób choć trochę interesujących się geopolityką, jednakże pierwsze sygnały o możliwości niemieckiej agresji pojawiły się stosunkowo późno. Blitzkrieg zaskoczył Polaków nie tylko na lądzie, ale także w powietrzu. Największa lotnicza potęga świata stanęła do walki przeciw zmotywowanym, ale nieporównywalnie gorzej uzbrojonym polskim żołnierzom. Wynik tego starcia był niestety przesądzony, jednakże polscy piloci podjęli rękawicę rzuconą przez Niemców i nie zamierzali łatwo się poddać.

Link do znaleziska - Kampania wrześniowa w powietrzu

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #zainteresowania #niemcy #europa #odkrycia #polska #militaria #samoloty #wojna #wojsko #iiwojnaswiatowa
sropo - Atak hitlerowskich Niemiec na Polskę w 1939 r. nie był zaskoczeniem dla osób ...

źródło: comment_1631176630zCJCGK8aAyz49Z4EuYNVH3.jpg

Pobierz
  • 36