Wpis z mikrobloga

#leasing #motoryzacja

Czy mieliście poczucie winy biorąc pierwsze konkretne auto w leasing? Moje będzie 2 letnie, rata wychodzi mniej więcej 1/15-1/20 mojego dochodu, ale do tej pory jezdziłem używkami.

Zdolność mam kilkukrotnie większą ale SUV premium który pierwotnie jest w cenie mieszkania trochę rozwala mi mózg.

Mam działalnośc z 2 leasingami na drogie maszyny, ale one wyrabiają 120 tys zł obrotu i na siebie zarabiają.

Próbowałem jakoś ten zakup racjonalizować np. wożeniem pracowników do roboty ale to wciąż niesamowite poczucie winy.

Dałem tag #leasing bo wiem, że są tu #programista15k który jezdza mustangami z ratą 5k i oni jakoś sobie psychicznie z tym radzą.

Pomocy #zalesie
  • 13
@kwasnybigos: Auta teraz są bardzo drogie, więc nie ma co ich porównywać do innych dóbr.

Ale rozumiem Cię - mam to samo, co więcej, odpuściłem zakup auta z wyższego segmentu (E), bo jakoś głupio byłoby mi jeździć Audi A6, pomimo że mnie na nie spokojnie stać. Jakaś mentalność niewolnika i robaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z drugiej strony raz się żyje. Ja sobie powoli przesuwam strefe komfortu
@czupek: No ale wcale nie musisz dawać 100 koła na te skode xd

Moja skoda za 25 k na gaz wystarcza i jest naprawde zajebista ale malo wygodna i ciasna. Mam straszny problem, żeby to przełknąć jako jedyny sensowny argument dla upgrade’u
@kwasnybigos: Ja jeżdże teraz 5 letnim oplem, ale mi się umowa kończy wypożyczenia długoterminowego i mogłem go wykupić za 50k, szukać czegoś za 100k albo brać coś nowego w leasing, gdzie jak wyliczałem finanse, to wyszło, że nawet 250k mogę brać furę.
@kwasnybigos: Ja jeżdżę gruzem za 5k i mnie wkurza trochę, ale z drugiej strony mam ten komfort psychiczny, że nie obciążam się finansowo i mogę mieć wywalone na furę.

Chcę wziąć leasing, ale myślę że bez poduszki finansowej w wysokości ~50% wartości auta to średni pomysł. Szukaj potem łosia na cesje jak się coś wydarzy.
@kwasnybigos: mam grata 15 letniego i mam leasing na prawie nówkę. Głownie używam tego nowego ale gratem tez się dobrze jeździ jak potrzeba drugiego auta ale komfort dużo mniejszy (nie działa klima).
1/15-1/20 to nie ma co robić sobie wyrzutu jeśli stare auto nie spełnia potrzeb, jest zbyt mało niezawodne
Ja teraz mam dola bo robię sobie podjazd taras itp za 10 miesięcy dochodu, a to nie zarobi ani złotówki. Kasa