Wpis z mikrobloga

@Saszimi: Obejrzę :) Masz konto na filmwebie? Jeżeli chciałabyś zobaczyć, co ciekawego mam w swojej bazie (bo ja chętnie zobaczyłbym co Ty oglądałaś) to zachęcam do wysłania zaproszenia :D mój nick jest taki sam jak na wykopie :) pozdrawiam
@polmen89: Niestety nie posiadam. Głównie to korzystam z bazy imdb.com i tam mam konto, choć dawno nic nie oceniałam. Ale gdybyś chciał, to postaram się to nieco uaktualnić i wtedy dałabym Ci namiar :)
@Saszimi: A Ja nie mam konta na imdb.com

Żałuj, bo jakiś rok, dwa lata temu postanowiłem, że będę oglądał przede wszystkim filmy wyprodukowane od 2010 roku... Na dzień dzisiejszy jest to (uwaga, uwaga!) 427 filmów :P wariat ze mnie
@polmen89: Tylko od 2010 roku nie powstało wg mnie zbyt dużo dobrych filmów :) Ja się lubuję w starszym kinie również i większość filmów, które oglądam jest młodsza niż 2010. A co do imdb, to chyba nie musisz mieć konto, by zobaczyć moje filmy.
@Saszimi: W takim razie czekam na aktualizację listy Twoich filmów :) Faktycznie, szukanie dobrego kina w dzisiejszych czasach przypomina szukanie igły w stogu siana, ale radość po znalezieniu takiej perełki - bezcenne :) Ze swojej strony polecam np. filmy nominowane do nagród w Sundance Film Festival.
@polmen89: Trochę to potrwa, bo dawno nic tam nie uaktualniałam, a w tym czasie sporo filmów obejrzałam :F Dobry filmy powyżej 2010 roku to można policzyć na palcach dwóch rąk praktycznie :P

Nie wszystkie nominowane filmy z Sundance są mega dobre, bo często są to filmy mniej znane/mniej znanych reżyserów i poruszają ciężkie tematy. Ale ogólnie faktycznie warto się im przyjrzeć.
@Saszimi: Oj tam, oj tam :D nie możesz być aż tak wybredna no ale fanką Igrzysk śmierci pewnie nie jesteś :D heh :) Rzuć mi jakiś przykład: coś z nowszych filmów- jeden z bardzo niską ocena według Ciebie, a drugi wręcz przeciwnie :D taki przynajmniej 8/10 :D
@polmen89: Hmm, akurat Igrzyska Śmierci to całkiem w porządku film. Czytałam nawet całą Trylogię Suzanne Collins i film wg mnie dobrze oddaje klimat książkowej fabuły.

Z tymi niskimi notami może być problem, bo zwyczajnie rzadko (zwłaszcza teraz, jak nie mam po prostu czasu na marnowanie czasu xD) oglądam takie badziewne filmy, którym po obejrzeniu daje bardzo niskie noty.

Ale dobry film (z nowych) to wg mnie np: Life of Pi, Flipped,