Wpis z mikrobloga

jakiej jeszcze weryfikacji oczekujesz? Wyskakującego okienka z napisem "CZY CHCESZ SIĘ DAĆ WYDYMAĆ NA HAJS? TAK/NIE"

?


@jadalny_kasztan: Umowa przysłana kurierem. Serio, banki dobrze wiedzą, że nieświadomi ludzie są tak oszukiwani, nie rozumiem dlaczego nie zablokują takich sztuczek.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: Dodajmy jeszcze poświadczenie notarialne i podpis krwią klienta. Tak, żeby skomplikować proces dla wszystkich, bo ktoś "nie podumał", że podarowanie komuś własnych haseł nie jest dobrym pomysłem ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@rybeczka: przecież to takie same oszustwo, gdyby ktoś do niego zadzwonił, przedstawił się że jest z banku i powiedział: zmienił się panu numer konta, proszę przelać wszystko co pan ma na nowy numer konta. Dziękuję XD

Ludzie dziwią się jak starsi mogą dać się oszukać "na wnuczka" lub "na policjanta". A tutaj zgaduję młoda osoba, dała się bez mydła
  • Odpowiedz
@push3k-pro: Ta empatia utrudni życie wszystkim. Jak myślisz czy jakby była opcja: "zawieraj umowę tylko za pomocą kuriera, ale przy standardowych warunkach lub dopłatą 100zł" to czy ci ludzie, którzy są oszukani zaznaczaliby tę opcję przy zakładaniu konta? Wątpię.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: Z powodu empatii pewnie, co nie? xD Ja proponuję inny zakaz w kraju: "Zakaz przekazywania danych dowodu osobistego osobom nieuprawnionym", sankcją może być utrata oszczędności lub niechciany kredyt, co ty na to? Całkiem fair i empatycznie chroni wszystkich, nie utrudniając nikomu życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rybeczka: Jakbym zadzwonił z bramki telefonicznej i wyświetliłoby ci się, że jestem twoją żoną (lub co bardziej w tym przypadku prawdopodobne, tylko podał się za nią), to dałbyś mi się wyruchać. Dobrze rozumiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Uważaj kolego, bo nie życzę ci takiej przygody ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡
  • Odpowiedz
@rybeczka: No stary, jeżeli twój znajomy żyje pod kamieniem i nie wie jak działają aktualnie oszuści to teraz już wie :).

Ciężko żeby bank odpowiadał za naiwność swojego klienta. Analogicznie jeżeli jakaś babcie ktoś oszuka na wnuczka / policjanta to bank nie jest winny ze umożliwił jej wypłatę środków z banku.

Wina jest tylko jego, to była droga lekcja ale jest szansa ze już nikt z jego rodziny i znajomych
  • Odpowiedz
@rybeczka: twój problem jest taki, ze projektujesz zabezpieczenia z myślą o jednej stronie. Twojego kolege oszukali - zwiększyć przeszkody i weryfikację. Twojemu innemu koledze nie dali kredytu albo musiał się bujać 17 razy do banku bo zabezpieczenia? #!$%@? biurokracja i brak wygody.

Twój kolega niestety mocno nawalił i ciężko tutaj cokolwiek pomóc, bo niestety prócz próby złapania oszusta to niewiele bank może zrobić. Żeby dostęp był wykradziony to by się
  • Odpowiedz
@rybeczka: Przykra historia, ale naprawdę można było tego uniknąć. Już pomijając kwestie ostrożności, ING bank ma dodatkowe zabezpieczenia - można włączyć opcję uczenia Twojego zachowania, gdzie algorytm zbiera dane na temat tego co i jak robisz na stronie banku. Jak tylko wykryje podejrzaną aktywność, algorytm blokuje dostęp do konta.
Ci scammerzy wykorzystują połączenie zdalne przez oprogramowanie do przechwytywania pulpitu i na 120% jadą po VPN. Nie ma opcji, żeby nie
majcher_krk - @rybeczka: Przykra historia, ale naprawdę można było tego uniknąć. Już ...

źródło: comment_1631092636Lb6JXb3vlU6Lzr8jEjnXxv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ci scammerzy wykorzystują połączenie zdalne przez oprogramowanie do przechwytywania pulpitu i na 120% jadą po VPN. Nie ma opcji, żeby nie dało się tego wykryć.


@majcher_krk: Z poziomu aplikacji banku (która ma dostęp tylko do izolowanej sesji w przeglądarce), nie ma opcji. Z tego poziomu to wygląda tak, że klient ze swojego normalnego IP przez swoją normalną przeglądarkę loguje się do banku.
  • Odpowiedz
zrozum że zadzwonili z oficjalnej infolinii banku podszyli się pod nią


@rybeczka: Nie dzwoniła oficjalna infolinia banku tylko wyświetlał się jej numer. Jest cała masa takich aplikacji w internecie, która pozwala na zadzwonienie do kogoś podszywając się pod numer jaki sobie tylko wymarzy. To nie jest wina banku bo niezależnie jaki numer wpiszesz to ten wałek zadziała. Co oczywiste to nie są tylko polskie aplikacje a to w zasadzie wyklucza jakiekolwiek interwencje prawne zakazujące tego typu działalności. Link pierwszego z brzegu artykułu poniżej po wyguglowaniu "aplikacja do zmiany wyświetlanego numeru telefonu".
  • Odpowiedz
@Tomaszku: co do numeru to da się (albo przynajniej kiedyś się dało). Niebezpiecznik pisał jak w jednej sieci można było sobie bardzo szybko wyrobić duplikat jakiejś karty sim, nie będąc właścicielem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz