Wpis z mikrobloga

Pytanko, czy hybryda jest dla każdego? (hybryda czy benzyna?) Od paru tygodni przeglądam oferty samochodów, uparłem się na automat i...hybrydę. Tylko tak sobie przekalkulowałem:

w ostatnim roku przejechałem 6837 km, co daje 569,75 km miesięcznie. Jeśli kupię nowy samochód to myślę, że przebieg będzie koło 10-12 tys km / rok. Mieszkam w mieście (Kraków) i tutaj głównie się poruszam, ale czasami jeżdżę gdzieś na jakieś wycieczki w trasy, raz na 2 tygodnie, do rodziny etc.

Mój styl jazdy jest dynamiczny, na światłach od razu ruszam, często przyspieszam, żeby zdążyć przed żółtym/czerwonym.

Czy jest sens dopłacać kilkanaście tysięcy do hybrydy? Po ilu latach mi się to zwróci? Auto zamierzam użytkować koło 8-9 lat (leasing/nowy ład etc).

Mój budżet to maks 120-130 tys, ale może być taniej. W tej cenie jest np. corolla lub c-hr 2.0 hybrid, ale obawiam się, że wyciszenie może być punktem nie do przejścia (idę na jazdę testową). Taniej jest chyba jakaś skoda niehybrid.

Generalnie szukam jakiegoś suva, choć nie musi być duży (crossover) jestem póki co singlem, więc kiedy tam jakaś większa rodzinka xD Zależy mi na min 140 koni, dobre przyspieszenie 7-9 s, dobre wyciszenie, wygodne regulowane siedzenie, apple car play i tempomat w mieście/w korku. Coś polecicie? A czy coś tam sprawia wrażenie plastiku to w dupie mam w sumie. Chyba, że trzeszczy xD A no i diesel odpada.

Przesiadam się z Renault Megane z 2004, diesel, 85 koni chyba xD Jak na zdjęciu.

#leasing #samochody #motoryzacja #toyota #skoda #wolksvagen #mazda #hyundai
nick230 - Pytanko, czy hybryda jest dla każdego? (hybryda czy benzyna?) Od paru tygod...

źródło: comment_1631062369bTiT0akQljOXMQaaaEYzoo.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
@nick230: kupujac samochod za ~130k i robiac 10-12k rocznie to spalanie nie jest twoim glownym problemem, najwyzej bedziesz wydawac z 2-3 stowki wiecej miesiecznie na wache jak zdecydujesz sie na jakas krowe.

za 130k mozesz szukac c-hr w pelnej opcji (poza elektrycznym bagaznikiem, ktory kosztuje, nie wiedziec czemu, 4k) wlasnie w opcji 2.0. a corolla jest mega plastikowa, jezeli ci to nie przeszkadza, to mozesz ja brac ze wzgledu na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@paziu: i widoczność... ten c-hr to jakiś czołg w środku i miejsca mniej niż w corolli. Jak dla mnie materiały tu i tu są takie same.
  • Odpowiedz
@nick230: koniecznie się przejedz najpierw, prawie każde cvt wyje przy przyspieszaniu, do tego stopnia ze jak testowałem nowa toyote to nie chciałem szybko przyspieszać (mimo ze lubię) bo wyje. Moim zdaniem hybryda to dodatkowy bajer który trzeba lubić, jak lubisz dynamikę to raczej czysta benzyna, tylko minumum 150km i nie 3 cylindrowka
  • Odpowiedz
@bigger: Najem od tych firemek typu Carsmile to najgorsze co można zrobić. Tam nie spina się nawet excel którym ich reklamują youtuberzy a co dopiero rzeczywistość.

Polecam filmik gościa "PetrolheadNumberOne"
  • Odpowiedz
@nick230: Prawie nigdy sie to nie oplaca, na pewno nie przy twoim przebiegu. Jak robisz 6k kilometrów to znaczy ze w zasadzie nie potrzebujesz auta.

Jak juz to kup sobie cos fajnego a nie wyjącą przez CVT hybrydę
  • Odpowiedz
@kowal258: XD

Najem to produkt jak kazdy inny, jak sie nie wie co sie i na jakich warunkach sie kupuje to nic dziwnego ze wychodza takie kwiatki.

Wtopic mozna na leasingu. Wtopi mozna na kredycie i wtopic mozna na zakupie za gotowke.
  • Odpowiedz
@kowal258: Wszystko się spina. Jesli linkujesz do petrolheada to znaczy, że nigdy żadnego auta w wynajmie nie kupiłeś ani nawet się nad tym nie zastanawiałeś. Gość zrobił wszystko najgorzej jak się tylko da. To była w 80% jego wina.
  • Odpowiedz
@nick230: super, nie potrzebujesz hybrydy :D

Startując dynamicznie spod świateł, praktycznie od razu włączasz benzynę, nie dasz elektrykowi czasu na oszczędne rozpędzenie samochodu.
Przy takim przebiegu taksówka bardziej się opłaca ;)

Nie wiem co się zmieści w tej cenie, ale na pewno nie suv.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nick230: weź z panka hybryde i zobacz. Mnie osobiście #!$%@? ta skrzynia cvt choć ugulnie jazda miejska tym wozem jest wygodna, ale w trasę to chyba słabo , wyje ten silnik i dużo pali. Ale jeśli samo miasto to ok, jak najbardziej warto hybrydę, przy takim traktowaniu zero jedynkowyn pali około 5 litrów w Yarisce.
  • Odpowiedz