Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy szukam opinii odnośnie rozwiązania umiejscowienia pralki oraz suszarki. Opcja nr. 1 łazienka 5 m2, opcja nr. 2 kuchnia z aneksem w zabudowie. W moim przekonaniu mimo zmniejszenia przestrzeni w łazience umiejscowienie tam obydwu urządzeń jest praktyczniejsze w użytkowaniu, nie podoba mi się pomysł montażu ich w kuchni która jest połączona z salonem w którym de facto spędzać się będzie najwięcej czasu i obawiam się praca urządzeń może przeszkadzać przy codziennym wypoczynku. Różowa natomiast uważa inaczej, woli więcej miejsca w łazience i uważa kuchnię za odpowiednie miejsce dla pralki wraz z suszarką. Pewnie wielu z was posiada podobne rozwiązania proszę o jakieś opinie dotyczące jednego lub drugiego rozwiązania. W komentarzach zdjęcia projektu łazienki w dwóch wersjach.
#budownictwo #budowadomu #mieszkanie #wykonczenia #budowadomu #aranzacjawnetrz #architektura
  • 10
@eMAGieIKa44: a po co tak szeroko przy tym kiblu? Jeśli tego nie blakuje jakiś szacht z rurami, to zrób tam tej ściany tyle, ile zajmie stelaż w zabudowie i resztę niech umywalka zajmuje, będzie win-win.
Ale nawet z taką wąską wnęką na umywalkę wolałbym mieć pralkę w łazience. Raz, że pranie w kuchni mi jakoś morlanie nie pasuje, a dwa - miejsce w kuchni jest moim zdaniem o wiele cenniejsze i
@eMAGieIKa44: Słowem wstępu - bardzo ładny projekt łazienki ()
Pod względem praktycznym wersja z pralkami zupełnie mi się jednak nie podoba, więc nie dziwię się różowej, że nie chce pralki w łazience... Z drugiej strony pomysł pralki w salonie uważam za fatalny... Lepiej byłoby mieć pralkę w łazience, ale niekoniecznie w tym ułożeniu...

Sama jestem babą i mam kupę kosmetyków... Od tego jest łazienka
@eMAGieIKa44: Przykładowa szafka z lustrem:
https://www.castorama.pl/szafka-cooke-lewis-imandra-z-lustrem-60-x-60-x-15-cm-id-1056502.html?exactc=7b548adcd9a73a19fecbfd33750c36b8&keyword=pla_wszystkie_smart_pm&gclid=Cj0KCQjwm9yJBhDTARIsABKIcGaF-6lJHL9k8f2geLXzqGqCaMPGVMtbRjrQLnFyPq8P2LJFolsFRLIaAtU9EALw_wcB

Sama mam taką, bo jest to cholernie praktyczne i w codziennym użytkowaniu dużo wygodniejsze niż lustro z Twojego projektu (chociaż przyznaję, że takie lustra są dużo ładniejsze)...
Mam schowane w takiej szafce gniazdko i chociaż ma tylko 15 cm głębokości, mieści się tam irygator, elektryczna szczoteczka i kupa kosmetyków, dzięki czemu utrzymanie porządku w łazience nie nastręcza problemów (a i jest higieniczniej, jak szczoteczka nie
@Pantegram: Dzięki za wszelkie spostrzeżenia, niestety wszystko było rozważane, pralko-suszarka odpada bo podobno średnio się sprawdza, z suszarki różowa nie chce zrezygnować ponieważ nie chce wieszać ciuchów na balkonie, a w zimie w pokoju, ale twój pomysł z szafką z lustrem świetny i zaproponuje projektantce żeby coś takiego uwzględniła w projekcie ;)
@eMAGieIKa44: Jeśli masz salon z aneksem, to aneks byłby ostatnim miejscem, w którym chciałbym pralkę z suszarką postawić. Pralko-suszarkę też znajdziesz OK, tylko takie dobre z pompą ciepła są droższe od dwóch oddzielnych urządzeń, coś za coś.