Wpis z mikrobloga

@rales: jeżeli inflacja przez ten czas będzie poniżej Ok. 3.86%, bardziej się opłaca milion (jeżeli wszystko będziesz #!$%@?). Jeżeli inwestować, bez problemu znajdziesz inwestycje powyżej tego 3.86% rocznie, wiec wtedy bardziej się opłaca 700k
  • Odpowiedz
@Kic3k:

jak to nie ma różnicy xdddd


jeśli korzystać z danych OPa i założenia stopy 4% rocznie (jakąś stopę musiałem przyjąć do obliczeń, a 4% to powiedzmy jakiś bezpieczny etf) to wychodzi, że nie ma
  • Odpowiedz
@strfkr jest różnica bo biorąc do ręki masz gotówkę do dyspozycji i inwestycji a biorąc w ratach miesięcznych masz raptem tylko pieniądze do wygodnego życia ;) mając 700k euro kupujesz 5 mieszkań w Warszawie za gotówkę, wynajmujesz i masz 10k miesięcznie na życie i majątek z każdym rokiem zyskujący na wartości
  • Odpowiedz
@Euro jak kupujesz mieszkania po wioskach to może i tak, Warszawa będzie miała baaaaardzo długo dodatni bilans imigracji, a nieruchomości nawet jeśli stanieją to przez okres najmu się zwrócą w całości lub przynajmniej częściowo
  • Odpowiedz
@strfkr no na pewno inwestując 20tys można wejść w taka branże że będziesz żyć bogato i dostatnio xD żeby zainwestować 200tys musiałbys zbierać rok xD duża kasa = duży próg wejścia ;) mając 700 tys euro możesz wejść w tematy na które mając 20tys zł miesięcznie możesz pomarzyć xD spytaj się młodego Kulczyka
  • Odpowiedz
@deeprest: pamiętam, że w UK rząd uwolnił pieniądze na emerytury i jakoś ludzie nie rzucili się by wypłacać. A jeśli chodzi o emeryturę w Polsce, to zdecydowanie wolę wpłacić hajs na bitcoiny niż do zusu. Przynajmniej będę miał pretensje tylko do siebie zebiedny jestem.
  • Odpowiedz
@100mph: przy założeniach, które podałem te 4200 miesięcznie jest warte na rynku 697,5. Jak tak bardzo ci zależy, to możesz prawo do tej 20-letniej renty sprzedać pierwszego dnia za te 697,5 (pomijamy koszty transakcyjne i inne duperele jak w ogóle dostęp do takiego rynku) i kupić se te rudery w Warszawie. Nie wiem jak ci prościej wytłumaczyć, że te dwie opcje są tyle samo warte
  • Odpowiedz