Wpis z mikrobloga

@Nowa_Zielonka_: Tak jest. 3,1M pln starczy Ci na 4 mieszkania w lepszym standardzie w Gdańsku i weźmiesz 2000 pln za każde miesięcznie i myk 8000 pln plus mieszkania zdemolowane po 5 latach wynajmu. Czysty zysk. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rales: Oczywiście, ze raty. Polowe przeznaczam co miesiąc na spokojne życie i #!$%@? (żeby nie żyć w ciągłym stresie jak super inwestycja w mieszkanie albo krypto się nie uda w przypadku gdybym wybrał odrazu całość do łapy xD) a druga polowe na otworzenie drobnego biznesu, lub jak nie pyknie to kolejnego. Za 2100 euro miesięcznie można sporo zdziałać jak się ma pomysł.
  • Odpowiedz
@rales: ja bym poszedl w raty. Moge sobie za darmo poprobowac roznych biznesow i zdecydowac co mam ochote robić w życiu, nawet jak cos nie pyknie to spokojnie moge zamknąć biznes i pomyśleć nad czyms nowym. Jezeli wlozysz 700 k w biznes i cos ci nie pyknie (bo biznes to ryzyko) to zostajesz z goła dupa.

Oczywiscie zainwestowanie w nieruchomości to nie jest glupi pomysł, ale ostatecznie nawet najem mieszkań to
  • Odpowiedz
@rales: siano do lapy, kupuje mieszkania i mam z najmu wiecej niz 4,2k euro


@Nowa_Zielonka_: Niekoniecznie. Za 700 tys euro kupujesz aktualnie w dużym mieście 4 mieszkania po 50-60 metrów. Trudno byłoby za każde z nich wziąć 1 tys. euro miesięcznie. Plus taki ze mieszkania po 20 latach zostaną nasze.
  • Odpowiedz
Inwestujac i majac zyski na poziomie 5% rocznie po 20 latach bedziesz miec 700k*1.05^20=1.8 mln, wiec raczej to pierwsze xD


@Kresse: a teraz policz to samo dostajac €4166 co miesiac przez 20 lat
  • Odpowiedz