Wpis z mikrobloga

@strfkr nie są tyle samo warte, pobierając kasę jednorazowo możesz nią wcześniej obracać, możesz inwestować, jesteś niezależny od wahań rynku walutowego, inflacji etc. ;) jakby Ci to napisać ... sąsiad wziął kredyt na dom ze stałym oprocentowaniem, kilka lat później pojawiła się hiperinflacja, kredyt spłacił za równowartość przyczepki samochodowej xD gdy w przeciągu tych 20 lat pojawi się takie zjawisko, Ty pobierając to w formie wypłat masz duże szanse kupować za to
  • Odpowiedz
@kindred: Pytanie czy jesteś w stanie przez 20 lat inwestować ze stopą zwrotu powyżej inflacji. Ja nie. Więc wziąłbym kasę z góry i kupiłbym sobie więcej, niż za te 4k miesięcznie przez 20 lat. A zakładając, że potrafię przez 20 lat inwestować ze stopą zwrotu powyżej inflacji to zaczynając od 700k, zamiast 4k w pierwszym miesiącu i tak wyjdę na tym lepiej.
  • Odpowiedz
@deeprest emerytury to zło! moja teściowa ma odłożone na koncie emerytalnym 300k+ ale nie może ich odzyskać bo brakuje jej lat emerytalnych, w dupie mam taki system, gdyby miała te 300k do ręki, mogłaby inwestować, nawet dołożyć się jednorazowo do domu celem otrzymania w zamian dożywocia, brakuje jej 3 lata i nie ma środków do życia a jednocześnie odłożyła pokaźną sumę, której podjąć nie może i gdyby nie rodzina, umarłaby z głodu
  • Odpowiedz
@strfkr no zajebiste masz obliczenia zakładające stałość zwrotu inwestycji, inflacji i rynków xD a wystarczy, że chińczyk zje nietoperza i Twoje obliczenia szlag trafił
  • Odpowiedz
@100mph:

no zajebiste masz obliczenia zakładające stałość zwrotu inwestycji, inflacji i rynków


a co, mam się przenieść w przyszłość i ci podać dokładne dane zamiast założeń? Jakbym tak potrafił, to bym nie dyskutował w tym momencie z wykopkiem roztropkiem, tylko się opalał na Hawajach

a wystarczy, że chińczyk zje nietoperza i Twoje obliczenia szlag trafił


ale wiesz, że te wahania mogą działać też na niekorzyść pierwszej opcji? Jak się osłabi koniunktura
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: no, dla większości słowo 'inwestycja' to kupienie jakiegoś popularnego towaru i chomikowanie go w piwnicy z nadzieją że będzie stale rósł w cenie.

O czymś takim jak np. inwestycja w własną edukację to nawet nie słyszeli. Do narzekania na polskie szkoły i uczelnie pierwsi, ale jakby mieli fundusze na coś lepszego to zamiast tego by woleli kupić apartament 30 metrów kwadratowych pod inwestycję :D
  • Odpowiedz
@100mph: wiadomo, historyjka o sąsiedzie >>>> jakieś głupie wzorki z dupy. Twoje odkrycia na temat wartości pieniądza w czasie są rewolucyjne, nie wiem co cię powstrzymuje przed zarabianiem miliardów na debilach finansistach z całego świata

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rales: W realnej sytuacji, lepiej byś wyszedł na 1mln w ratach gdyż byś zapłacił mniejszy podatek niż od jednorazowej wypłaty 700 tys.
Jeśli nie ma tu podatku to bez rewaloryzacji, raty z miliona po 20 latach dadzą ci mniej niż obecne 700 tys. które można teraz zainwestować aby uniknąć inflacji.
  • Odpowiedz
@Antorus: Generalnie jakby Polacy byli inteligentni (bo wykształceni najczęściej są) to by ten kraj inaczej wyglądał. Kredyty na te klitki na 30 lat a za około 10 lat będą pierwsze samobójstwa jak nawet za pol ceny nie będzie chętnych do wynajmu XD
  • Odpowiedz
@Weretek: A słyszał Pan o metalach szlachetnych albo o innej inwestycji długoterminowej dosyć mniej znanej - ziemi. Sprawdź sobie ile kosztowały grunty 20lat temu a ile teraz.
  • Odpowiedz
@strfkr nie nazywaj się finansistą bo Twoje wzorki są prymitywne z dupy na poziomie 3 klasy gimnazjum albo kogoś kto brał kredyt we frankach myśląc że kursy walut się nie zmienią przez 30 lat xD Twoje uproszczenia przyjęte do obliczeń nie są więcej warte merytorycznie od mojego przykładu hiperinflacji w Polsce ;) i nie, nie nasłuchał się, po prostu ja uwzględniam zmienność rynku a Ty nie ;) nic mnie nie powstrzymuje przed
  • Odpowiedz