Wpis z mikrobloga

Mirki, mam samochód po szkodzie i planuje sprzedać go na złom, za 2 dni mija mu data ważności OC. Problem polega na tym że nadal czekam na decyzję i odszkodowanie z ubezpieczenia sprawcy. Czy muszę wykupić kolejne OC, czy moze coś innego mogę zrobić? Mogę sprzedać już teraz na złom, albo wyrejestrować?

#samochody #motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mr_kolek Jezeli to będzie nadal Twoje auto to musisz kupić OC, nie może być przerwy. Jeżeli się go pozbędziesz przed końcem okresu obowiązywania polisy to nie musisz. Jeżeli masz pewność że nie będzie już potrzeby oględzin rzeczoznawcy to możesz sprzedać. Ja bym raczej poczekał do decyzji ubezpieczyciela, OC bym wykupił a po złomowaniu wystąpił o zwrot niewykorzystanej składki - zapłacisz tylko za dni od początku polisy do dnia złomowania, resztę składki
  • Odpowiedz
@Mr_kolek Jezeli ten skup wystawi Ci zaświadczenie o demontażu pojazdu to jak najbardziej dostaniesz zwrot niewykorzystanej składki i albo sam wyrejestrujesz auto albo po 30 dniach zostanie wyrejestrowane z urzędu i tylko Cię powiadomią o tym. Ale jak ten skup da Ci umowę kupna sprzedaży to wtedy OC przejdzie na nabywcę i nic nie dostaniesz. Jeżeli będziesz sprzedawał na umowę to aby uniknąć przepadnięcia składki możesz ewentualnie kupić OC na raty
  • Odpowiedz