Wpis z mikrobloga

@WHlTE: Chce wzorować się na Austrii, lecz w Polsce wyjdzie absurd. Nie, Konfederacja aż tak mocno nie skorzysta na tym, bo osoby 16-18 to 2 miliony ludzi z czego przy wyborach na 99 % nie głosowaliby wszyscy a już szczególnie na Konfederację. Te głosy przy 100 % frekwencji stanowiłyby 6 % wszystkich głosów. Lecz Austria to inne społeczeństwo i zupełnie inne prawo. Na nic to nie wpłynie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WHlTE: Dobre, ale takie dzieciaki muszą mieć na świadectwie czerwony pasek. Żeby odsiać bydło, którym obieca się darmowe cukierki
@Filipterka25: Powinno się także wprowadzić ograniczenie na kandydatury, żeby na posłów, senatorów itd. wybierani byli tylko i wyłącznie ludzie, którzy przepracowali minimum 5 lat w jakimś zawodzie.
@WHlTE: ktoś chyba odpalił protokół 5%. Nam potrzeba ograniczenia praw wyborczych nie ich poszerzania. Nie może być tak że niepracująca większość głosuje sobie za podwyżkami socjalu/emerytur itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WHlTE: czym ich przekupią? Zeszytami od Ekipy? ;)
Ostatnio rozmawialiśmy że znajomymi że prawo wyborcze powinny mieć osoby świadome swojego krzyżyka. Najlepiej jak zdadzą jakiś prosty test typu ile mamy województw lub ilu jest senatorów. Myślę że większość i tak by oblała więc debile nie powinni mieć prawa głosu
@Filipterka25: a ja bym to jeszce bardziej usankcjonował. Zaleznie od pracy, wykształcenia itd, rozne glosy powinny miec rozne wartosci. A sama wladza powinna byc blizej bezwzglednej technokracji ktora daje zludzenie wolnosci i wprowadza pewien egalitaryzm ale tez naklda na heurystyczno-obiektywny elitaryzm (i zasady-ograniczenia)
czegoś tak głupiego to dawno nie widziałem


@WHlTE: Ja mam wrażenie, że jest to próba zatrzymania gerontokracji w taki sposób że poszerza się reprezentację młodych, ale bez odbierania praw wyborczych starym - bo za to drugie by się staruchy posrały na zielono. No bo patrząc na piramidę wieku nie da się ukryć, że gerontokracja jest praktycznie już teraz a staruchy nie za bardzo patrzą na przyszłość kraju, tylko jak jeszcze się
@WHlTE:


Nie zagłosuje na Hołownię, ale czekam jeszcze na jeden argument przeciwko rozszerzeniu praw wyborczych na 16 latków.

@Huyochita 16 nie może sam wynająć mieszkania ale ma mieć prawo głosować. Brzmi logicznie.