Wpis z mikrobloga

  • 0
@faun69 Bo mam akurat dużo suszonego buka ( )

A poza tym z bukiem mi się dobrze pracuje. Jest twardy, dobrze się barwi, jest dość ciężki i raczej jednorodny, co dobrze pasuje do pomieszczenia, w którym stołki będą stały.
  • Odpowiedz
  • 0
@Seneszal rozumiem. Właśnie to jedna rzecz która mi nie podchodzi, że jest farbowane. Ja bym użył dębu albo jesionu dla faktury. Ale tak bardzo fajna robota.
  • Odpowiedz
  • 0
@mojnicknawykopie Jest robiony raczej tak, żeby był wygodny. Specjalnie poszerzyłem siedzisko i zrobiłem zagłębione, żeby był wygodny. Kilka osób różnego gabarytu na nim siedzisko i mówiły, że jest ok.
Jedynie oparcie robiłem jako dodatek estetyczny. Można się oprzeć, ale rzeczywiście nie wszystkim jest wygodnie.

A co do nóg, to tam gdzie czerwona strzałka można oprzeć prawą nogę a tam gdzie zielona lewą. Chyba, że je skrzyżujesz, to wtedy odwrotnie.
Seneszal - @mojnicknawykopie Jest robiony raczej tak, żeby był wygodny. Specjalnie po...

źródło: comment_1630755247BNeaN0VCwc8yLSvLGVQZMJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mojnicknawykopie: Stołek ma siedzisko na wysokości 78cm, co było dopasowane do wysokości blatu.

Od siedzenia do podpórki jest jakiś 40 cm. Osoby około 180 mają nogi wygodnie podparte, bez zbytniego podkurczania.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Wyszło z 10. Sporo zafundowałem sobie trasowania, bo nogi są zacięte pod kątem 5st. w dwie strony. Wymyśliłem sobie też, że wszystkie poprzeczki zrobię równolegle do ziemi i siedziska a nie wzdłuż linii nóg i dlatego każdy z elementów również musiałem ustawić względem nogi na 5 stopni. Zanim nawiercałem mierzyłem po 5 razy, więc trochę zeszło.
I w sumie to trochę sztuka dla sztuki, bo chyba równie dobrze byłoby
  • Odpowiedz
@Seneszal: Bardzo fajne meble w dodatku.
O ile katanę już mam to na nowe meble nie bardzo widzę miejsce póki co.

A, sprawdziłeś czy ten wzorek który robi za oparcie to nie jest jakieś CHWDP albo # papiezaobrazaja w ich języku?
Żeby Ci ninja wjazdu na chatę nie
  • Odpowiedz