Wpis z mikrobloga

@cheeseandonion: jest czas na kariere i czas na dzieci. Kariera to tylko kariera i nie ma sie co napalac bo jestes tylko cyfrą w excelu. ALE, zostanie kurą domową na utrzymaniu męża nie jest madre bo stajesz sie jego zakladnikiem.

Rownowaga suki!
  • Odpowiedz
@rafal-heros: cyfra w excelu xD kariera jest po to by mieć z tego satysfakcję, można mieć własny biznes, mieć wolny zawód itd itp :). Ale fakt że we wszystkim trzeba wypracować optymalny balans. Jedni będą happy jak będą dużo więcej pracować, inni dużo więcej zajmować się życiem prywatnym, domem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gregory960: nie broni ale trudniej znaleźć faceta z takimi oczekiwaniami, szczególnie tzw. "dobrą partię" oraz w kręgach rodziny, znajomych i otoczenie w ogóle będzie uważana za gorszą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gregory960: Ach, no i najważniejsze. Rynek już się dostosował, szczególnie cen nieruchomości, i obecnie nie idzie utrzymać rodziny z jednej pensji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Atomus: nie ale #!$%@? w korpo to tak samo "satysfakcjonująca" kariera. Ludzie z ochotą wykonujący swoją pracę są jak Yeti. Każdy o nich słyszał, a nikt nie widział ;)
  • Odpowiedz
@rybsonk: chodzi o presje spoleczna ludzi w jej wieku. Pewnie gadaja,ze ona chcac zostac w domu i pomagac mezowi wpiera patriarchat i tak nie mozna robic i dziala na niekorzysc kolektywu
  • Odpowiedz
ale z czym ona ma problem? XD przecież może być żoną kurą domową, absolutnie nic jej przed tym nie powstrzymuje, więc o co jej chodzi? XD


@rybsonk: gościu to jest mem, żart, kawał, dowcip
  • Odpowiedz
@szpongiel: no to ja jestem yeti i do tego pracuje w korpo banku. Nie jest to na pewno nudna praca i wymagała nabycia szeregu kwalifikacji. Trzeba szukać takiej w której czujesz się ok. Dla mnie praca nad sprawozdaniami, masa kalkulacji i uzgodnien, do tego zarządzanie zadaniami w zespole i małe kroczki są jak najbardziej ok. Po pracy dokładam do tego hobby i nie widzę specjalnie alternatywy który miałaby mnie bardziej ucieszyć.
  • Odpowiedz
jest czas na kariere i czas na dzieci. Kariera to tylko kariera


@rafal-heros: Bawi mnie słowo "kariera" używane w kontekście większości ludzi. Ile osób realnie "robi karierę", z jedna na tysiąc, na dziesięć tysięcy?

Dla mnie równie dobrze można mówić "jest czas na zarobienie pierwszych 20 milionów i czas na dzieci". Kariera to moim zdaniem poważne słowo i żeby ją robić, to trzeba być zajebistym i wyjątkowym w tym co się
  • Odpowiedz