Wpis z mikrobloga

@Tarec: jest różnica między codziennym zmienianiem gaci czy koszulki a między noszeniem jakiegoś ubrania RAZ W ŻYCIU bo już jest zdjęcie na pudelku i nie można się w tej sukience pojawić 2 raz publicznie. Czy nie rozumiesz tej różnicy?
  • Odpowiedz
@dioxyna też spojrzałem na to z tego względu jako "używanie własnej platformy do rozpowszechniania dobrych podstaw", ale powiem Ci, że od celebrytów wymagałbym więcej, skoro roszczą sobie prawo do pouczania społeczeństwa w tak trendy temacie jak ekologia.

Zbieranie śmieci to już za mało. Trzeba zwyczajnie ograniczyć popyt na artykuły, które są bardzo zbędne. W tym mogą pomóc. Niech przestaną zakładać kreację z myślą o jednej imprezie. Niech przestaną ubierać koszulki na
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: o lol, ale ty jesteś tępy. To co robią "celebryci" to nie jest chwalenie się, że się posprzątało las, tylko pośrednie namawianie innych na pomoc. Jak Lewandowski przekaże swoją koszulkę na aukcję charytatywną to też go wyśmiewasz? Weź się ogarnij, bo ja się za ciebie nie ogarnę.

Ps. Baba w kilka godzin zebrała więcej śmieci, niż 10 losowych wykopków zbierze przez całe życie. To jest prawdziwa hipokryzja.
  • Odpowiedz
@sing: Efekt błędnego myślenia, kroki takie jak te zbieranie śmieci dla wielu konsumentów są jedynie dobrą wymówką (jak powyższe wpisy na temat ubrań) i zaspokojeniem sumienia.
Zamiast zajmować się takimi perdolami nie lepiej np. swą wiedzą/doświadczeniem przyczyniać się do powstawania np. instalacji przemysłowych o wyższej sprawności?
Po co mam oszczędzać i głowić nad tym by zamiast np. 18 ton CO2 rocznie wyemitować 7, gdy następnie w życiu zawodowym moje decyzję
  • Odpowiedz
@mechaniczny_pomidor: najlepiej byłoby chodzić w tych samych szmatach przez 5 lat, prać tylko w rzece, do pracy jeździć starym rowerem, nie posiadać dzieci, przejść na wegetariańską dietę, a najlepiej zapisać się szybko na eutanazję - wszystko dla planety i przyszłych pokoleń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tam propsuję takie akcje znanych ludzi. Zdziadziałe p---------e odrealnionych od życia wykopków jest zwyczajnie błędne, bądź niemożliwe do zrealizowania. Komunizm
  • Odpowiedz
Jeśli pracujesz biurowo, zapytaj swoich koleżanek ile razy miały na sobie jakąś rzecz jeden raz a potem wyrzuciły.


@LebronAntetokounmpo: pierdyliard razy. Najczęściej póki ta rzecz się nie zniszczy....
Ty serio myślisz, że ktoś wyrzuca ubrania po jednym założeniu?
Ja mam jeszcze ciuchy z gimnazjum xD
i nie jestem w tym odosobniona
  • Odpowiedz
Bezsensowne w dzisiejszych czasach jest to, że rzecz dobra technicznie ale lekko podniszczona jest wyrzucana na śmieci albo idzie "na szmaty". Dobrze, że są te pojemniki na odzież, i część tej odzieży jest wykorzystywana zgodnie z przeznaczeniem (w sensie "donoszona"), bo reszta idzie na czyściwo. Ale dobre i to, im lepsze przetwarzanie odpadów tym lepiej.
  • Odpowiedz