Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu:

Wysłałem maile z pytaniem o tę sytuację na rondzie do WORDu w Pile, WRD Komendy Powiatowej w Pile oraz do WRD Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu - zero odzewu.

Napisałem więc do 11 szkół jazdy w Pile. Na tę chwilę mam 3 odpowiedzi. Dwie szkoły jazdy uważają, że czerwony ma pierwszeństwo, jedna, że zielony.
I jak tu kierowcy mają znać przepisy, skoro nawet szkoły jazdy się nie zgadzają ¯\_(ツ)_/¯

#przepisydrogowe #ruchdrogowy

@Varumax @DzonySiara @NagiMiecz @HPCC1A9F @elf_pszeniczny @Kanalarz @reksiuzgdyni @gorzki99 @Microplastic
@Katiee @genuineoleey @vertical
krzeselko - W nawiązaniu do wpisu:

Wysłałem maile z pytaniem o tę sytuację na rond...

źródło: comment_1630574782aF0bljhsFHneRE0AtMRvq2.jpg

Pobierz
  • 211
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kanalarz: Dalej uważam, że tu zielony ma łatwą sytuację do wybronienia.
Przy tak dużym rondzie równie dobrze to zielony mógł jeździć dookoła tego ronda przed czerwonym. W tej sytuacji, obaj są na rondzie z wieloma pasami i niby czemu nie miałaby tu obowiązywać zasada pierwszeństwa na swoim pasie przed tym co zmienia go?
  • Odpowiedz
  • 3
Przy tak dużym rondzie równie dobrze to zielony mógł jeździć dookoła tego ronda przed czerwonym.


@m0rgi jak miałby się znaleźć w tym miejscu jeżdżąc dookoła?
  • Odpowiedz
@krzeselko wystarczy, że by wcześniej zmienił na ten zewnętrzny pas gdyż niby czemy nie mógłby tego zrobić? Linia ciągła jest po drugiej stronie więc i czerwony mógł wcześniej zająć ten pas a nie doprowadzać do dziwnej sytuacji z zielonym.
  • Odpowiedz
@reksiuzgdyni

Znak C-12 występujący łącznie ze znakiem A-7 oznacza pierwszeństwo kierującego znajdującego się na skrzyżowaniu przed kierującym wjeżdżającym (wchodzącym) na to skrzyżowanie.


Z tego rozumiem, że rozporządzenie traktuje rondo jako jedno skrzyżowanie - znajdujący się na rondzie jest kierującym znajdującym się na skrzyżowaniu. Więc jak, według Ciebie, zielony mijając te znaki może uznać, że ma pierwszeństwo przed znajdującym się na skrzyżowaniu czerwonym?
  • Odpowiedz
@Kanalarz: Tak, polskie prawo traktuje skrzyżowanie o ruchu okrężny jako jedno skrzyżowanie.

Ja nie napisałem, że oni nie mają racji co do wniosku końcowego. Napisałem jedynie, że kompromitują się, bo mówią o przepisie wynikającym ze znaku C-12/A-7, ale jeśli chodzi o treść, to cytują przepis dotyczący znaku A-7.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jednorybek dostaliśmy odpowiedź od WORDu, że pierwszeństwo ma czerwony. Potem dostałem także info z Komendy Głównej Policji, że sprawę przekazują do wojewódzkiej w Poznaniu i ich proszą o udzielenie mi informacji. Póki co na tym się skończyło
  • Odpowiedz