Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu:

Wysłałem maile z pytaniem o tę sytuację na rondzie do WORDu w Pile, WRD Komendy Powiatowej w Pile oraz do WRD Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu - zero odzewu.

Napisałem więc do 11 szkół jazdy w Pile. Na tę chwilę mam 3 odpowiedzi. Dwie szkoły jazdy uważają, że czerwony ma pierwszeństwo, jedna, że zielony.
I jak tu kierowcy mają znać przepisy, skoro nawet szkoły jazdy się nie zgadzają ¯\_(ツ)_/¯

#przepisydrogowe #ruchdrogowy

@Varumax @DzonySiara @NagiMiecz @HPCC1A9F @elf_pszeniczny @Kanalarz @reksiuzgdyni @gorzki99 @Microplastic
@Katiee @genuineoleey @vertical
Pobierz
źródło: comment_1630574782aF0bljhsFHneRE0AtMRvq2.jpg
  • 211
@Volki:

Dzień dobry.

Natknąłem się w serwisie Wykop.pl na pewną ankietę, odnośnie pierwszeństwa przejazdu na rondzie Jana Pawła 2 w Pile i powiem szczerze, że jej wyniki mnie trochę zdziwiły (70% pierwszeństwo zielonego, 30% pierwszeństwo czerwonego). Osobiście uważam, że pojazd czerwony, znajdujący się na rondzie ma pierwszeństwo przed pojazdem wjeżdżającym na rondo. Jednak najczęstszym argumentem przeciwko tej tezie jest to, że zielony również znajduje się już na rondzie i działa tutaj
@Kanalarz Mam wątpliwości czy WORD odpowiedział na sytuację, która dotyczy zmiany pasa.
Gdyby zielony jechał lewym pasem, to bym zrozumiał i byłoby zgodne z tym co mówi WORD.

Ale zielony jedzie prawym, czyli nie drogą "wokół wyspy", a czerwony zmienia pas, tak że mam wątpliwości.
@Volki ale czerwony jedzie prawym pasem wokół wyspy i żadnego pasa nie zmienia. Zmieniałby, gdyby z prawego nagle znalazłby się na lewym pasie wokół wyspy. Z resztą, na obrazlu wyraznie jest zaznaczone, dokąd zmierza czerwony.
@Kanalarz: Dzieki za zawolanie.
Bylo 2:2 jest 3:2 :)

Nie zebym sie czepial. Ale WORD to WORD. W sumie pelna zgoda ze to oni powinni dawac jednoznaczna odpowiedz. Ale bym sie nie zdziwil jakby jakis inny WORD dal inna :P Podobnie jak z interpretacjam ZUS czy US.
Co oddzial to inn interpretacja. No ale z drugiej strony to nawet nie wiem czyja jest wiazaca.
Pewno bieglego w sadzie jak dojdzie do
Mam nadzieje, ze Ci co pisali tu o pierwszeństwie zielonego to nie mają prawka :P


@pioterhiszpann: Mam nadzieje ze ci ktorzy "na slowo" przyjmuja interpretacje jednego WORDU sie nie zdziwia jak kiedys przyjma interpretacje jednego urzedu skarbowego i zaplaca w/g niej a potem inny urzad zinterpretuje inaczej i bedzie placz :P
@Kanalarz To wtedy miałby przerywane przez pas zielonego. A tam nie ma. Gdyby nie możliwość skrętu w lewo, to fizycznie mógłby wjechać na pas zielonego przy skrzyżowaniu - wtedy byłoby nawet oczywiste, że czerwony ma pierwszeństwo.

Ale jest skręt po łuky a oznakowanie jest mylące. Na skrzyżowaniu nie masz takiego oznakowania poziomego.
Stąd nie powinno budzić wątpliwości, że kierujący pojazdem czerwonym ma

pierwszeństwo.


@Kanalarz: czyli pasy #!$%@? namalowane jakby linie szły dalej i przecinały byłoby to pewnie bardziej zrozumiałe, bo tak wygląda to jak zmiana pasa
a i tam gdzie by się przecinało mogliby trójkąciki domalować w takim wypadku