Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki nie wiem co robic z mieszkaniem.

Mam okolo 600k oszczednosci, chcialbym kupic teraz mieszkanie we Wroclawiu bo szkoda mi na wynajem, jednoczesnie mam prace zdalna i mieszkam u rodzicow od 2 miesiecy po wygasnieciu poprzedniej umowy lokatorskiej.

Szukalem czegos na rynku wtornym ale ceny sa niezle zakorkowane, ponad 550k za 60m i 3 pokoje na wynku wtornym w centrum (mocno naciagane centrum xD). Jestem w stanie tyle dac ale nie wiem czy teraz jest dobry okres na zakup przy zerowych stopach procentowych.

Background:
Obecnie: Pracuje zdalnie mieszkajac u rodzicow, oszczednosci ~10k miesiecznie
Co chcialbym osiagnac: Kupic w koncu swoje m2 w miare blisko centrum w razie koniecznosci powrotu do biur i ogolnego rozwoju socjalnego bo tam gdzie mieszkam nie ma nikogo. Praca, silka, spanie.

Pytania w ankiecie, preferowalbym rynek wtorny i zamieszkanie od razu, nie lubie dlugo czekac i potem bawic sie w jajko niespodzianke. Do wyborow pewnie stopy nie wzrosna znaczaco wiec czekac ~2 lata troche sporo ;cc

#mieszkanie #deweloperka #nieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #612e58eba61d42000b80bbf4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania tak jak kolega radzi, ewentualnie za tą kase szukanie czegoś perspektywicznego w mniejszym mieście powiatowym ale z bardzo dobrym połączeniem kolejowym z Wrocławiem.
We Wrocławiu kupisz za tą kase kurnik w którym rodziny nie da rady pomieścić, albo niby w mieście ale na #!$%@? osiedlu np. Jagodnie.
@cocodzamboidoprzodu jak taki hajs to bralbym zmienna, jakby stopy miały wzrosnąć za bardzo to sprzedać inwestycje i spłacić całość. Mam wrażenie że i tak nie podniosą tych stop na tyle żeby stalostopowcy zyskali. Skreślił bym etfy z tej listy i zamienił na jakieś obligacje, nie nasze. Albo czekać jeszcze chwilę uuu rodziców, znaleźć tam szara myszkę dla anonka a całość w inwestycje.

Ale w sumie to się nie znam więc nie powinienem
EzoterycznaDama:

Mam okolo 600k oszczednosci, chcialbym kupic teraz mieszkanie


ponad 550k za 60m i 3 pokoje na wynku wtornym w centrum (mocno naciagane centrum xD). Jestem w stanie tyle dac ale nie wiem czy teraz jest dobry okres na zakup przy zerowych stopach procentowych.

Co stopy procentowe mają do tego czy teraz jest dobry moment czy nie? Szczególnie, że posiadasz więcej środków niż planujesz wydać.

Pytania w ankiecie

W jakiej ankiecie?
@AnonimoweMirkoWyznania: Pytasz czy ceny pojda w gore czy spadna? Zdrowy rozsadek od wielu lat zawodzi i malo komu udaje sie przewidziec. Za te 600k mozesz miec za rok 50m albo 70m - ruletka. Ja bym bral 60m 3 pokoje za te 550k. Mieszkasz sobie spokojnie, nie masz kredytu nad glowa, zapraszasz kogo chcesz i o ktorej chcesz, a kase i tak nadal odkladasz. Na 60m i 3 pokojach da sie spokojnie
@AnonimoweMirkoWyznania: jak pracujesz zdalnie to nie lepiej jakas chatka pod wojewodzkim (wro) i masz dom ogrod i psa np ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Zastanow sie 2x czy chcesz sie pchac do centrum miasta jak pracujesz zdalnie. Za tyle to kupisz teraz mieszkanie na jakims sepolnie albo jagodnie a nie przy legnickiej street.

Mieszkalem ~10 lat w centrum wrocka wynajmujac i raczej dlugoterminowo nie chcialbym mieszkac w bloku