Wpis z mikrobloga

Właśnie ukończyłem mój pierwszy większy projek weatheringowy.
Roco 56269, także pierwszy wóz PKP w moim zbiorze. Kupiłem go rok temu, by w końcu zabrać się za patynowanie, bo teorii dużo a praktyki zaledwie zero. Początkowo myślałem by jakoś tam powaloryzować, potem go sprzedać go by miejsca nie brał w witrynach, lecz efekt końcowy okazał się o wiele lepszy niż sam oczekiwałem -więc model zostaje. Ogólnie jest to model z dolnej półki, forma stara jak świat, a wyprodukowany w Wietnamie, bo Roco produkcję w ich rodzimej Austrii rezerwuje dla modeli z wyższej półki.

#modelarstwo #kolej #pociagiboners #tworczoscwlasna
WLs40_462-62 - Właśnie ukończyłem mój pierwszy większy projek weatheringowy.
Roco 56...

źródło: comment_1630433608jg05XMSFpUMZJMssL4fz42.jpg

Pobierz
  • 22
@WLs40_462-62: oprócz samgo weatheringu zdobyłem się na dodanie premiu detali. Są tu nimi tylko fototrawione uchwyty spinacza pod buforami. Z drutu były by ładniejsze, ale jakoś tam trzeba zacząć...
Nieco ogranicza to wychylenie całego KKK, ale nie używam promieni mniejszych niż 400mm, więc to nie problem.
WLs40462-62 - @WLs40462-62: oprócz samgo weatheringu zdobyłem się na dodanie premiu d...

źródło: comment_16304337145b4r7DXDnoggDKgpMC9TxD.jpg

Pobierz
@WLs40_462-62: Ale i tak jestem szczerze zadowolony. Dużo się nauczyłem. Chociaż to, że wodne akryle tu się nie sprawdzają, bo
A. model jest ruchomy. Lekkie puknięcie i akryl schodzi do gołego plastiku.
B. elektryzują się w cholerę i kurz się do nich lepi
Jest w nim sporo błędów, które zdjęcia raczej nie ujawniają. Jestem ich świadomy i wiem jak ich nie powtórzyć, bo utworzyłem kompletną dokumentację ( ͡° ͜ʖ
WLs40462-62 - @WLs40462-62: Ale i tak jestem szczerze zadowolony. Dużo się nauczyłem....

źródło: comment_1630434035o0jxJJh4jPyvA0rnuM7xS8.jpg

Pobierz