Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 437
Ale się #!$%@?ło, Mirki.
Jestem wczoraj na rowerze po obiedzie się przejechać, nagle pisze do mnie jakiś obcy numer na WhatsApp że jest problem w domu. Pytam się kto pisze no to pisze że sąsiad a jako picrel dostaje zdjęcie mojej Fiesty wepchniętej w dom i całkowicie #!$%@? xD Czym prędzej zadzwoniłem po tatę, rower do bagażnika i do domu. Jestem na miejscu, okazało się że jakimś cudem niepełnosprawny umysłowo synek sąsiada z naprzeciwka zabrał mu kluczyki, odpalił i z całej #!$%@? wystartował na drugą stronę ulicy wgniatając moje auto w dom, całe szczęście że tylko auto uszkodził i oparło się ceglanemu murkowi na wejściu. Jakby leciał z drugiej strony, to wjechałby do dużego pokoju.

W Insigni sąsiada #!$%@? zawieszenie, koło wyrwane bo zahaczył o krawężnik i rozbita lampa. U mnie lampa, bok, zderzak, klapa, tylny zderzak, chłodnica, lampa, sprężarka od klimatyzacji i Bóg wie co jeszcze.

Facet jest taksiarzem także nie chce tego załatwiać przez ubezpieczyciela bo mu mogą nawet licencję zabrać, mi też się nie uśmiecha przez firmy ubezpieczeniowe przechodzić o auto o tak małej wartości (2006, diesel) i mu powiedziałem że niech płaci 800 funtów (Ubezpieczony na 1000 w przypadku write-off) i zabiera auto, a ja sobie kupie podobne albo dołożę i kupię lepsze no i ma się zastanowić co robić bo wczoraj jeszcze w szoku był jak do tego doszło. Robić się tego zupełnie nie opłaca.

#uk #wypadek
MarianoaItaliano - Ale się #!$%@?ło, Mirki. 
Jestem wczoraj na rowerze po obiedzie si...

źródło: comment_1630388924ikRoleA9H7V5EpmIS6idgA.jpg

Pobierz
  • 158
  • Odpowiedz
@Questa22:

co jak samochód prowadzi osoba niewpisana w ubezpieczenie? Co jak taka osoba spowoduje kolizje? Kto ponosi odpowiedzialność?

Możesz udostępnić swoje auto osobie niedopisanej (o ile ma własne ubezpieczenie na inny samochód), ale wtedy nawet jak masz AC to jest traktowane jak OC.
  • Odpowiedz
@Smol_PP: No właśnie nie do końca bym chyba dostał te 2k, skoro nawet w ubezpieczeniu mam podaną wartość auta jako tysiak. Auta w podobym stanie (i przebiegu) kosztują mniej więcej tyle co mówiłem wyzej - więc 800 wydaje mi się uczciwą ceną, tym bardziej że i tak miałem zamiar zmieniać auto prędzej czy później na nieco nowsze i nie diesla.

@Mmmkurla: Realnie w tym stanie za 70 funtów
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Jeszcze nie dostałem z ubezpieczalni kwoty zbliżonej do tego po ile ludzie sprzedają. Najczęściej dwukrotność+.
Ubezpieczalnie nie patrzą po ile osoby prywatne wystawiają auto tylko dealerzy, a oni zawsze wystawiają sporo wyżej. Ubezpieczalnia ma Ci zapewnić możliwość kupna zbliżonego auta u dealera, a nie u Johna z sąsiedniej ulicy.
No ale to nie moja sprawa ile sobie policzyłeś. Ja tylko prostuje pewne nieścisłości jak zwiększenie ubezpieczenia czy to ile
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Realnie w tym stanie za 70 funtów pójdzie do złomiarza może, albo i nie


@MarianoaItaliano: Napisz PW, sklepiemy, pokręcimy i w Polsce sprzedamy za 20k, zysk po połowie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Smol_PP: Zobaczymy, w razie czego ścieżka z ubezpieczycielem jest otwarta jakby coś próbował kombinować. Po prostu chcę sobie oszczędzić zachodu i zapomnieć o sprawie, niech zabiera to auto a ja sobie poszukam nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z ubezpieczeniem też się będzie ciągnęło, a ja nawet nie wiem czy mam w polisie auto zastępcze bo nie pamiętam czy dobierałem tą opcję.
  • Odpowiedz
więc po co naciągać sąsiada na więcej niż potrzeba?


@KromkaMistrz: Żeby następnym razem może bardziej przyłożył się do wychowania?
Synalek ma więcej jak 18? Nie? No to chyba podlega pod opiekę ojca czy nie?

Społeczeństwo które nie ogarnia odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
@balbezaur: Nawet i mniej, poszukaj sobie na autotrader.co.uk od najniższej ceny to zobaczysz :) Takiego do jazdy strucla, jakąś starą Micrę czy Clio to i za 200 funtów znajdziesz - rocznik od 2000 w górę bo starszych się już w ogłoszeniach praktycznie nie widuje.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano:

a ja nawet nie wiem czy mam w polisie auto zastępcze bo nie pamiętam czy dobierałem tą opcję

Nie ma znaczenia czy sobie dobierałeś czy nie. To ma znaczenie tylko w przypadku Twojej winy.
W tym przypadku za auto zastępcze płaci jego ubezpieczalnia.
  • Odpowiedz