Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 437
Ale się #!$%@?ło, Mirki.
Jestem wczoraj na rowerze po obiedzie się przejechać, nagle pisze do mnie jakiś obcy numer na WhatsApp że jest problem w domu. Pytam się kto pisze no to pisze że sąsiad a jako picrel dostaje zdjęcie mojej Fiesty wepchniętej w dom i całkowicie #!$%@? xD Czym prędzej zadzwoniłem po tatę, rower do bagażnika i do domu. Jestem na miejscu, okazało się że jakimś cudem niepełnosprawny umysłowo synek sąsiada z naprzeciwka zabrał mu kluczyki, odpalił i z całej #!$%@? wystartował na drugą stronę ulicy wgniatając moje auto w dom, całe szczęście że tylko auto uszkodził i oparło się ceglanemu murkowi na wejściu. Jakby leciał z drugiej strony, to wjechałby do dużego pokoju.

W Insigni sąsiada #!$%@? zawieszenie, koło wyrwane bo zahaczył o krawężnik i rozbita lampa. U mnie lampa, bok, zderzak, klapa, tylny zderzak, chłodnica, lampa, sprężarka od klimatyzacji i Bóg wie co jeszcze.

Facet jest taksiarzem także nie chce tego załatwiać przez ubezpieczyciela bo mu mogą nawet licencję zabrać, mi też się nie uśmiecha przez firmy ubezpieczeniowe przechodzić o auto o tak małej wartości (2006, diesel) i mu powiedziałem że niech płaci 800 funtów (Ubezpieczony na 1000 w przypadku write-off) i zabiera auto, a ja sobie kupie podobne albo dołożę i kupię lepsze no i ma się zastanowić co robić bo wczoraj jeszcze w szoku był jak do tego doszło. Robić się tego zupełnie nie opłaca.

#uk #wypadek
MarianoaItaliano - Ale się #!$%@?ło, Mirki. 
Jestem wczoraj na rowerze po obiedzie si...

źródło: comment_1630388924ikRoleA9H7V5EpmIS6idgA.jpg

Pobierz
  • 158
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

za 800£ są samochody w UK? :O


@balbezaur: to jakieś 4,2k PLN, a taka Fiesta (przed wypadkiem) jest warta w Polsce 5-6k (podziękuj przy wyborach za kurs 5,28). Wiadomo jak jest w gorszym stanie, to coraz bardziej zbliżamy się do ceny UK, a jednak bardziej restrykcyjne przeglądy i ceny robocizny tam mocno wpływają na koszta utrzymania starego auta, plus ludzie lepiej zarabiają, to szkoda im się bawić w trzymanie starszego
  • Odpowiedz
Tak na marginesie - syn tego faceta jest niepełnosprawny umysłowo, chodzi do szkoły specjalnej. Wspominałem o tym wyżej.


@MarianoaItaliano: Myślałem, że to był taki "przytyk" :D

No to ok, rozumiem xD
  • Odpowiedz
@Smol_PP: Zobaczymy ile to potrwa, dzisiaj jak załatwimy sprawę to będzie okej, mam już kilka ogłoszeń o auto na oku - jak dłużej albo coś będzie kombinował to się zainteresuje, ale z tego co mi wczoraj mówił raczej był zainteresowany zorganizowaniem tego poza ubezpieczalnią.

@Zapaczony: Niet, raczej nie. Tata ma więcej zdjęć to wrzucę jak będę w domu.
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: Dokładnie tak jest. Mając do wyboru auto za 500-600 a wymianę części za 150-200, bardziej się opłaca dołożyć i kupić coś nowszego. I tak chcę tutaj postąpić - znajdę coś w okolicach 2009 czy 2010 roku za te 1200-1500, może nowsza Fiesta, może większego Focusa - ale to jak już będę miał gotówkę w ręku to się zastanowie.
  • Odpowiedz
@Smol_PP: Lepszego raczej i raczej benzyna tym razem, bo dieslem starszym niż Euro 6 się do Londynu nie wjedzie a i rodzicom się też przyda jak będą chcieli coś tam załatwić, bo też mają diesla na razie i nie planują zmieniać ''dopóki się nie zepsuje''.
  • Odpowiedz
Niech Ci chatę naprawi, zadbaj żeby się nie wywinął zabezpiecz się jakoś. Myślę podobnie jak ty, ale jak by szkody były większe a auto droższe to faktycznie nie odpuścił bym. No a synek sąsiada debil xD
  • Odpowiedz
@WykopekNaPolEtatu: Wiesz co - myślę że to dlatego że łatwiej było wysłać mu to zdjęcie niż tłumaczyć jak do tego doszło xD Ja sam miałem takie wielkie WTF, początkowo myślałem że może facet pomylił gaz z hamulcem czy coś, ale w życiu by nie przyszło mi na myśl prawdziwa przyczyna. Tata ma więcej zdjęć w telefonie, bo fotografował każdą śrubkę wczoraj to wam potem wrzucę bo są nawet ślady na
  • Odpowiedz