Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 437
Ale się #!$%@?ło, Mirki.
Jestem wczoraj na rowerze po obiedzie się przejechać, nagle pisze do mnie jakiś obcy numer na WhatsApp że jest problem w domu. Pytam się kto pisze no to pisze że sąsiad a jako picrel dostaje zdjęcie mojej Fiesty wepchniętej w dom i całkowicie #!$%@? xD Czym prędzej zadzwoniłem po tatę, rower do bagażnika i do domu. Jestem na miejscu, okazało się że jakimś cudem niepełnosprawny umysłowo synek sąsiada z naprzeciwka zabrał mu kluczyki, odpalił i z całej #!$%@? wystartował na drugą stronę ulicy wgniatając moje auto w dom, całe szczęście że tylko auto uszkodził i oparło się ceglanemu murkowi na wejściu. Jakby leciał z drugiej strony, to wjechałby do dużego pokoju.

W Insigni sąsiada #!$%@? zawieszenie, koło wyrwane bo zahaczył o krawężnik i rozbita lampa. U mnie lampa, bok, zderzak, klapa, tylny zderzak, chłodnica, lampa, sprężarka od klimatyzacji i Bóg wie co jeszcze.

Facet jest taksiarzem także nie chce tego załatwiać przez ubezpieczyciela bo mu mogą nawet licencję zabrać, mi też się nie uśmiecha przez firmy ubezpieczeniowe przechodzić o auto o tak małej wartości (2006, diesel) i mu powiedziałem że niech płaci 800 funtów (Ubezpieczony na 1000 w przypadku write-off) i zabiera auto, a ja sobie kupie podobne albo dołożę i kupię lepsze no i ma się zastanowić co robić bo wczoraj jeszcze w szoku był jak do tego doszło. Robić się tego zupełnie nie opłaca.

#uk #wypadek
MarianoaItaliano - Ale się #!$%@?ło, Mirki. 
Jestem wczoraj na rowerze po obiedzie si...

źródło: comment_1630388924ikRoleA9H7V5EpmIS6idgA.jpg

Pobierz
  • 158
  • Odpowiedz
nie wszyscy sa egoistami patrzącymi przez pryzmat swojej kieszeni - OP może ma trochę empatii i wie, że gość nie jest winny sytuacji i musi teraz załatwić sprawę z synem i samemu ma samochód do naprawy/kasacji - więc po co naciągać sąsiada na więcej niż potrzeba?


@KromkaMistrz: OP przestanie mieć empatię, jak niepełnosprawny synek sąsiada #!$%@? drugi raz mocniej i tym razem ubezpieczalnia nie wypłaci za całość, bo część uszkodzeń będzie
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz:

nie wszyscy sa egoistami patrzącymi przez pryzmat swojej kieszeni - OP może ma trochę empatii i wie, że gość nie jest winny


o ile dobrze widze to uk .. nie masz racji. powinien to zalatwaic przez ubezpieczenie. najwazniejsze jest zeby ktos ocenil czy konstrukcja sciany nie jest naruszona. jak bedzie to zrobienie tego , to sa tysiace. W uk nie zalatwia sie tak spraw. od tego sa wlasnie ubezpieczalnie.
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: Nie zesraj sie polaczku, w uk są inne realia. Nikt sie o nic nie sadzi, nikomu tak zwieracze nie puszczają, gosciu wezmie 800, dołoży 3 stówki i będzie zadowolony po fakcie że mu auto #!$%@?, 2 kafle #!$%@? XD
  • Odpowiedz
Za #!$%@? murek, samochod i cos tam jeszcze + obnizenie standardu zycia przez brak samochodu jakis czas chcesz 800 funtow?

Wez ze chociaz 2000 albo normalnie zglos i dostaniesz kase z ubezpieczalni


@Megawonsz_dziewienc: #!$%@? dostanie, bo w UK ubezpieczenie dotyczy kierowcy, nie samochodu, a prowadził niepełnosprawny syn osoby, która miała wykupione ubezpieczenie OC.

Tak że tak czy siak, gość musi zapłacić z własnej kieszeni.
  • Odpowiedz
@ptakdodo: nie taki znowu krzak takze pozory myla. Jedyny ubezpieczyciel ktory by faktycznie to auto wycenil to Adrian Flux ktorzy sie zajmuja zabytkami/vintage’ami i innymi mniej lub bardziej wartymi jednostkami. Reszta stwierdza ze auto ma 18 lat wiec ma miejsce na zlomie… przebieg maja w dupie.
Poza tym pamietaj ze to nie wypadek a kradziez. Wydaje mi sie ze to troche inne kategorie szkody pomiefzy wypadkiem a kradzieza czesci auta.

@
  • Odpowiedz