Wpis z mikrobloga

Drogie SEOmirki, myślicie, że data dodania artykułu w adresie url plus jego nazwa jest lepsza jeśli chodzi o pozycjonowanie niż sam tytuł artykułu? Gdzieś o tym wczoraj czytałem, a estetycznie bardziej podoba mi się sam tytuł:P #seo #webdesign #webdev
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dreszczyk: no właśnie próbuję teraz rozgryźć jak w wordpressie przemycić do tytułu jeszcze nazwę kategorii i jak wyświetlając daną kategorię nie mieć url typu category/nazwakategorii tylko sama jej nazwę
  • Odpowiedz
@GoonSquad: Do usunięcia "category" z adresu jest wtyczka (np. ta), a kategorię w adresie dodaje się w ustawienia -> bezpośrednie odnośniki i tam wpisując %category%, zgodnie z listą dostępnych zmiennych.
  • Odpowiedz
@Dreszczyk: @Vealheim: a co myślicie o tym?

"%postname%

A sanitized version of the title of the post (post slug field on Edit Post/Page panel). So “This Is A Great Post!” becomes this-is-a-great-post in the URI (see Using only %postname%). Starting Permalinks with %postname% is strongly not recommended for performance reasons." Chodzi mi o ostatnie zdanie
  • Odpowiedz
@Vealheim: ale chodzi o powtarzające się tytuły? bo to raczej nigdy nie nastąpi, a na przestrzeni lat może się zebrać z kilkaset artykułów (bardzo sobie tego mocno życzę)
  • Odpowiedz
@GoonSquad: Powtarzające się tytuły nie stanowią problemu (WordPress dopisze sobie wtedy cyfrę do adresu). Myślę, że chodzi im tylko o obciążenie bazy danych (zawężając wyszukiwanie po adresie np. do danej daty lub kategorii przy dużej ilości wpisów może dać się odnaleźć porządany wpis szybciej).
  • Odpowiedz