Wpis z mikrobloga

Mirki, taka akcja jak na pic rel.

TL;DR


Na początku roku po covidowych perypetiach wystawiłem cały swój sprzet fotograficzny na sprzedaż, łącznie było to 5 obiektywów i dwie lustrzanki. Jedną lustrzankę sprzedawałem w zestawie z obiektywem statywami, bateriami itd itd,.
W lutym kupiła to ode mnie jakaś babeczka poprez OLX wraz z dedykowaną "Przesyłką OLX".
Wczoraj pisze do mnie ze chce zwrócić sprzęt bo wizjer jest zamglony i aparat robi prześwietlone zdjęcia. Na moje rzeczowe argumenty odpowiada jak na załączonym zdjęciu.
Aha, odnośnie ostatniej jej wiadomości, że licznik jest sprawny - wydaje mi się, że typiara nie ogarnia że licznik w apracie to nie to co dopisuje do nazwy zdjecia liczbe np DSC_0001, tylko dodaje znacznik do metadanych. Ale #!$%@?, niech zgłasza, bardzo ciekawi mnie rozwój sytuacji.

#januszebiznesu #januszeolx #olx #patologiazewsi #oszukujo
emesi - Mirki, taka akcja jak na pic rel.

TL;DR
SPOILER

Na początku roku po co...

źródło: comment_1630227766AnOcYqKvMk4GieaIeUsU47.jpg

Pobierz
  • 264
@emesi:
"Wróciłam do Polski na początku sierpnia i dopiero wtedy miałam możliwość sprawdzić sprzęt" - cwaniara wyczytała w internecie, że ma miesiąc na zgłoszenie wady sprzedającemu. I tu dowcip na niej, bo tak było w starym brzmieniu 563 KC, obecnie takiego terminu nie ma, obowiązuje tylko ogólny 2-letni okres trwania rękojmi. Dodatkowo i w starym stanie prawnym, o ile zmieściła się w roku od zakupu, obowiązywało domniemanie prawne że wada istniała
@emesi: bo ludzie mysla, ze jak kupi aparat, to im drozszy jest, tym lepsze zdjecia sam bedzie robil. Fotograf tylko wdusza guzik, a zdjecie wychodzi idealne za kazdym razem, jesli odpowiednio duzo wyda sie na sprzet.
Generalnie twoj wizjer moze byc nieostry, bo chyba nie sprzedales jej dodatkowego pakietu "super pro" - czyli mozliwosci robienia super ostrych zjdec nawet bez patrzenia do wizjera. Te drozsze aparaty maja taka opcje. Mogles jej
Co w sytuacji jeśli udowodni, że nie zrobiła nim ani jednego zdjęcia i powie, że aparat uszkodzony w transporcie, lub z innej przyczyny?

Cały Licheń na kolanach #!$%@?


@Leniek: mircy, róbcie screeny na wypadek gdyby się trafił sędzia kobieta z uruchomioną procedurą solidarności jajników ( ͡° ͜ʖ ͡°)