Wpis z mikrobloga

Mirki, taka akcja jak na pic rel.

TL;DR


Na początku roku po covidowych perypetiach wystawiłem cały swój sprzet fotograficzny na sprzedaż, łącznie było to 5 obiektywów i dwie lustrzanki. Jedną lustrzankę sprzedawałem w zestawie z obiektywem statywami, bateriami itd itd,.
W lutym kupiła to ode mnie jakaś babeczka poprez OLX wraz z dedykowaną "Przesyłką OLX".
Wczoraj pisze do mnie ze chce zwrócić sprzęt bo wizjer jest zamglony i aparat robi prześwietlone zdjęcia. Na moje rzeczowe argumenty odpowiada jak na załączonym zdjęciu.
Aha, odnośnie ostatniej jej wiadomości, że licznik jest sprawny - wydaje mi się, że typiara nie ogarnia że licznik w apracie to nie to co dopisuje do nazwy zdjecia liczbe np DSC_0001, tylko dodaje znacznik do metadanych. Ale #!$%@?, niech zgłasza, bardzo ciekawi mnie rozwój sytuacji.

#januszebiznesu #januszeolx #olx #patologiazewsi #oszukujo
emesi - Mirki, taka akcja jak na pic rel.

TL;DR
SPOILER

Na początku roku po co...

źródło: comment_1630227766AnOcYqKvMk4GieaIeUsU47.jpg

Pobierz
  • 264
  • Odpowiedz
@emesi: powiem tak, nie wiem kto ma racje, ale jeśli ona na OLX liczy, to się przeliczy xD Tam mają cię głęboko w dupie, kupiła, zapłaciła, to może sobie teraz nadmuchać.
  • Odpowiedz
@emesi: Trochę fotografuję i moja diagnoza jest taka, że przełączyła przez przypadek na full manual :D

Ma manualny focus więc zdjęcie w wizjerze zamazane i manualne ustawienia ekspozycji (przysłona i migawka) więc zdjęcie prześwietlone.
  • Odpowiedz
@SmakoszKotow chyba dawno nie sprzedawałeś. Jest POK i kupujący ma 24h od odbioru paczki na zgłoszenie że z nią coś jest nie tak. Jeśli wcześniej w aplikacji naciśnie przycisk że wszystko jest ok to dostaniesz pieniądze wcześniej.
Jeśli zgłosi problem do OLX to nie dostaniesz pieniędzy aż do wyjaśnienia sprawy.
  • Odpowiedz
@pawelpablito: Nie wydaje mi się, żeby cokolwiek oficjalnego wpłynęło bo laska musiałaby być skończoną idiotką żeby tak się podłożyć. To już widać po historyjce jaka napisała i argumentach, których używała. Zabrakło kasy i próbuje chwytać się brzytwy, ot co.


@emesi Ale ona jest skończoną idiotką wymyślając coś takiego ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Mozesz nawet wykonać zdjecie swoim smartfonem


@emesi: Chyba nie za bardzo... Nie dziala nawet na starych telefonach.

"fail
The 'Apple iPhone XS' does not write serial information in the exif. See the supported cameras page for a list of models that do.
If you know the serial number, you can still run a manual search, or a look at the map and submit a report."
  • Odpowiedz
@emesi: ej, a nie pisała do ciebie "jak wyłączyć dźwięk robienia zdjęcia??" ( ͡~ ͜ʖ ͡°) #pdk Potem ci odpisze: "co? nie da się? co za bubel mi pan sprzedał! proszę natychmiast zwrócić mi pieniądze!"
  • Odpowiedz
@emesi: niech #!$%@?.
Wizjer albo szkło pewnie babsztyl usyfił, a że aparat robi prześwietlone zdjęcia - XDDD
Wołaj, bo ciekawi mnie jak Grażyna będzie płakać jak olx napisze jej to co ja w pierwszym zdaniu ;-)
  • Odpowiedz
@emesi: W przypadku zakupu produktu od osoby prywatnej, kupującemu nie przysługuje prawo 14 dni kalendarzowych na odstąpienie od umowy bez podawania przyczyny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
było idiotce ustawić full auto +, chyba że przestawiła. Zaproponuj jej lekcje (odpłatną) obsługi aparatu i tyle.
  • Odpowiedz