Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2907
#pokazmorde z żonką. Odeszliśmy z korpo, sprzedaliśmy większość rzeczy i pojechaliśmy dziś w świat. Po ponad 3 latach od pomysłu, dokończonej szkole, otwarciu własnej DG i przeczekaniu części pandemii uznaliśmy że nie warto dłużej czekać bo czterdziestka już w zasięgu wzroku. Tym samym do tagu #paniekierowniku dochodzi #kierownikpodrozuje i zapraszam do śledzenia. Zaczynamy od Karaibów (skoro Azja się zamknęła na nowych przybyszy), a co będzie dalej, zobaczymy za około miesiąc. Może Azja, może Ameryka Południowa ¯\_(ツ)_/¯
Wkrótce opowiemy co nieco do kamery i wrzucimy pod tagiem.
#zwiazki #podroze
silentpl - #pokazmorde z żonką. Odeszliśmy z korpo, sprzedaliśmy większość rzeczy i p...

źródło: comment_1630138149qptFqYkYoxeyMCZBZwT89D.jpg

Pobierz
  • 321
  • Odpowiedz
@silentpl: Ale tak serio to skąd macie pieniądze? Z oszczędności?


@Jarasznikos: Oszczędzanie oraz ata pracy i rozwoju. Do tego brak wydatków na dzieci oraz nie wydawanie na używki alko/fajki.

czekam aż ktoś napisze, że rzucił pracę na trzy zmiany w magazynie Amazona i
  • Odpowiedz
no wow. Zazwyczaj to ci najwięksi sluzbisci i akolici w danym korpo potem nagle się wyzwalają bo życie jest za krotkie xD. Rzuciłem pracę w korpo i robię hamburgery, rzuciłem pracę w korpo i robię piwo, i costam. Nie wiem czy praca w korpo to jakiś hamulec jakiejkolwiek innej aktywnosci? Wystarczy mieć zdrowe podejście do wszystkiego :))


@Atomus: Praca w korpo nas nie powtrzymywała i ostatnie kilkanaście lat spędziliśmy podróżując
  • Odpowiedz
Nomad digitals, korci mnie zeby sprobowac. Kasa jest no i po pracy masz te 8h dla siebie


@radmin2010: To jest troszkę pułapka bo przez pierwsze miesiące jest grind większy niż u pracodawcy, a ponieważ to Twój biznes to myślisz o nim cały czas.
  • Odpowiedz
będziecie żebrać o donejty?


@ZawzietyRobaczek: żebrać? Nie. Dać widzom opcję pokryć część kosztów przedsięwzięcia który daje im interesujące ich treści? Raczej tak.

Rozumiem, że nie chodzisz do kina ani nie kupujesz filmów na BR/DVD bo nie chcesz wspierać autorów? Nie kupujesz także muzyki?
  • Odpowiedz
gdzie Konkretnie na Karaibach zaczynacie podróż i które kraje planujecie odwiedzić?


@zeek: Zaczęliśmy od Curacao i Aruby. Tak upłyną pierwsze 2 miesiące. Jeśli w tym czasie otworzy się Indonezja to spełnimy nasze marzenie i udamy się tam. Jeśli nie, to kolejne kroki będą podyktowane sytuacją covidową
  • Odpowiedz
Chyba łatwiej byłoby sprzedać piasek w Maroku niż zarobić przy obecnej konkurencji na białych szumach


@Pieskor: To tylko przykłady, że się da. Najnowsze metody zarabiania to
1. Znaleźć lokalną firmę z kiepskim marketingiem i pozycjonowaniem
2. Wycenić im usługi jednorazowo np na $1000
3. Znaleźć kogoś na Upwork za $300 kto
  • Odpowiedz
no dawac! pisac, ze pieniadze szczescia nie daja :P

Bardzo to niesolidarne i niekomunistyczne co robicie tak podrozowac po swiecie zamiast biednym rozdac LOL


@thund3rb0lt: Pieniądze same w sobie szczęścia nie dają. Wystarczy spojrzeć na twócę Minecrafta.
https://money.cnn.com/2015/08/31/technology/minecraft-creator-tweets/index.html

Wszystko zależy jak się ich użyje i tak, "rozdać" też jest w planach, ale widząc ostatni film od Globstory, trzeba to robić umiejętnie i dawać organizacjom po ówczesnym ich sprawdzeniu.
  • Odpowiedz
i teraz będą podróżować i opowiadać nam tutaj, jak to tym #!$%@?ęli, bo dawało im kase, ale wolą teraz podróżować, bo to #!$%@? takie modne teraz...


@kai-humai: Zauważ, że nie napisałem iż "#!$%@?ąłem" korpo lecz że z nich odeszliśmy i nigdzie nie napisałem że nam się w korpo nie podobało. Duża różnica.
  • Odpowiedz
Co będzie jak w trakcie podóży traficie na lokdawn gdzieś i będziecie uziemieni przez kilka tygodni / miesięcy? Macie jakiś plan na tą sytuację?


@elsajko: Wyjechaliśmy na dobre kilka lat. W sytuacji jaką opisujesz, wrzucimy na niższy bieg, znajdziemy tańszą miejscówkę i będziemy konentrować się na rozwoju biznesów online (co to by było, zależne będzie od ówczesnych możliwośći więc nie mogę podać przykładu w tej chwili)
  • Odpowiedz
Jednym słowem, pracujecie i oszczędzacie, po czym rezygnujecie z pracy i jedziecie w świat, wydając oszczędności?


@Jarasznikos: nie. W tle jest zautomatyzowany biznes oraz nadzieja, że po jakimś czasie pojawią się reklamodawcy na kanale.
  • Odpowiedz