Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2906
#pokazmorde z żonką. Odeszliśmy z korpo, sprzedaliśmy większość rzeczy i pojechaliśmy dziś w świat. Po ponad 3 latach od pomysłu, dokończonej szkole, otwarciu własnej DG i przeczekaniu części pandemii uznaliśmy że nie warto dłużej czekać bo czterdziestka już w zasięgu wzroku. Tym samym do tagu #paniekierowniku dochodzi #kierownikpodrozuje i zapraszam do śledzenia. Zaczynamy od Karaibów (skoro Azja się zamknęła na nowych przybyszy), a co będzie dalej, zobaczymy za około miesiąc. Może Azja, może Ameryka Południowa ¯\_(ツ)_/¯
Wkrótce opowiemy co nieco do kamery i wrzucimy pod tagiem.
#zwiazki #podroze
Pobierz
źródło: comment_1630138149qptFqYkYoxeyMCZBZwT89D.jpg
  • 321
Spotkaliście kiedyś ludzi co rzucili pracę np w Biedronce lub w warsztacie/gospodarstwie rolnym/budowlance etc?


@President_Hubert: tak, ja. Ale nie robiłem z tego kanału na youtubie w sumie (znaczy mam porobione odcinki ale tylko dla siebie dla wspomnień xd)

@GoogleFuhsia: mogłbym taki wpis zrobić ale w sumie po #!$%@?, zeby mnie mirki #!$%@? ze sciemniam czy co xd

@silentpl powodzenia!
Wzruszające... Co nam pokażecie? Azję jakiej nigdy nie widzieliśmy? Jak zwiedzać Amerykę Południową? Gdzie dobrze zjeść w Kambodży?Nie czepiam się bo też dużo jeżdżę po świecie ale na litość boską.... Rzuciliscie korpo żeby podróżować dla samych siebie czy żeby zastrawac internet tym co już zostało opisane milion raz? Weźcie zwiedzajcie, żyjcie a przestańcie pier*****
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przeczki: czekamy aż ktoś rzuci podróżowanie i zacznie pracę w korpo

@mdc: ja tak zrobiłem, po 10 latach pracy zdalnej i wielu podróżach rzuciłem to w #!$%@? i osiadłem z żoną w Berlinie z ciepłą posadzką w korpo xD
@silentpl: Ale tak serio to skąd macie pieniądze? Z oszczędności?


@Jarasznikos: Oszczędzanie oraz ata pracy i rozwoju. Do tego brak wydatków na dzieci oraz nie wydawanie na używki alko/fajki.

czekam aż ktoś napisze, że rzucił pracę na trzy zmiany w magazynie Amazona i pojechał na wakacje


@FELIX90: Technicznie rzecz biorąc, pracowałem dla Amazona (w biurze).

Ps. Macie dzieci?


@marcopolo88: Nie.

a gdzie dzieci?


@imposibiru: nie ma.

co
no wow. Zazwyczaj to ci najwięksi sluzbisci i akolici w danym korpo potem nagle się wyzwalają bo życie jest za krotkie xD. Rzuciłem pracę w korpo i robię hamburgery, rzuciłem pracę w korpo i robię piwo, i costam. Nie wiem czy praca w korpo to jakiś hamulec jakiejkolwiek innej aktywnosci? Wystarczy mieć zdrowe podejście do wszystkiego :))


@Atomus: Praca w korpo nas nie powtrzymywała i ostatnie kilkanaście lat spędziliśmy podróżując kilka
Nomad digitals, korci mnie zeby sprobowac. Kasa jest no i po pracy masz te 8h dla siebie


@radmin2010: To jest troszkę pułapka bo przez pierwsze miesiące jest grind większy niż u pracodawcy, a ponieważ to Twój biznes to myślisz o nim cały czas.
będziecie żebrać o donejty?


@ZawzietyRobaczek: żebrać? Nie. Dać widzom opcję pokryć część kosztów przedsięwzięcia który daje im interesujące ich treści? Raczej tak.

Rozumiem, że nie chodzisz do kina ani nie kupujesz filmów na BR/DVD bo nie chcesz wspierać autorów? Nie kupujesz także muzyki?
gdzie Konkretnie na Karaibach zaczynacie podróż i które kraje planujecie odwiedzić?


@zeek: Zaczęliśmy od Curacao i Aruby. Tak upłyną pierwsze 2 miesiące. Jeśli w tym czasie otworzy się Indonezja to spełnimy nasze marzenie i udamy się tam. Jeśli nie, to kolejne kroki będą podyktowane sytuacją covidową
Chyba łatwiej byłoby sprzedać piasek w Maroku niż zarobić przy obecnej konkurencji na białych szumach


@Pieskor: To tylko przykłady, że się da. Najnowsze metody zarabiania to
1. Znaleźć lokalną firmę z kiepskim marketingiem i pozycjonowaniem
2. Wycenić im usługi jednorazowo np na $1000
3. Znaleźć kogoś na Upwork za $300 kto to wykona
4. Profit

Wystaczy trzymać rękę na pulsie, a można zrobić dużo $, choć takie metody w większość są
no dawac! pisac, ze pieniadze szczescia nie daja :P

Bardzo to niesolidarne i niekomunistyczne co robicie tak podrozowac po swiecie zamiast biednym rozdac LOL


@thund3rb0lt: Pieniądze same w sobie szczęścia nie dają. Wystarczy spojrzeć na twócę Minecrafta.
https://money.cnn.com/2015/08/31/technology/minecraft-creator-tweets/index.html

Wszystko zależy jak się ich użyje i tak, "rozdać" też jest w planach, ale widząc ostatni film od Globstory, trzeba to robić umiejętnie i dawać organizacjom po ówczesnym ich sprawdzeniu.
i teraz będą podróżować i opowiadać nam tutaj, jak to tym #!$%@?ęli, bo dawało im kase, ale wolą teraz podróżować, bo to #!$%@? takie modne teraz...


@kai-humai: Zauważ, że nie napisałem iż "#!$%@?ąłem" korpo lecz że z nich odeszliśmy i nigdzie nie napisałem że nam się w korpo nie podobało. Duża różnica.
Co będzie jak w trakcie podóży traficie na lokdawn gdzieś i będziecie uziemieni przez kilka tygodni / miesięcy? Macie jakiś plan na tą sytuację?


@elsajko: Wyjechaliśmy na dobre kilka lat. W sytuacji jaką opisujesz, wrzucimy na niższy bieg, znajdziemy tańszą miejscówkę i będziemy konentrować się na rozwoju biznesów online (co to by było, zależne będzie od ówczesnych możliwośći więc nie mogę podać przykładu w tej chwili)