Wpis z mikrobloga

Fajnie, że mamy bum na barberów i nie trzeba wdychać babskich farb do włosów śmierdzących amoniakiem, czy wysłuchiwać co logopeda powiedział o Brajanku. Ale są też minusy. Na przykład takie, że ludzie zwietrzyli kasę i otwiera się cała masa niskiej jakości salonów dla mężczyzn. Zatrudnia się karyny co o męskich fryzurach wiedzą tylko tyle, że góra dłuższa i boki krótsze. Cieniowanie brody ich przerasta. Po prostu spadochroniarze z salonów piękności, które wcześniej obcinały gimby w 15 minut i nara. Zamiast do szkoleń takiej załogi większą wage przykładają do wystroju, no bo wiecie, muzyczka rock, na ścianie zdjęcie harleya, skórzana kanapa i można kieliszek whiskey wypić.
Mój barber poszedł w świat, więc szukałem kogoś innego w #poznan i okolice. Cztery razy byłem u różnych i zawsze dupa, ale dziś to już wgl jestem #!$%@?. Jak zobaczyłem w jaki sposób bierze się za moją brode to już wiedziałem, że nic dobrego z tego nie będzie. Oczywiście miałem racje. Mówię jej że gówno totalne zrobiła, to stała jak słup i nie wiedziała co odpowiedzieć. Próbowała coś naprawić, ale ręce jej się trzęsły, już nie chciałem ją poniżać i mówię dobra, dobra, może być, dziękuję. Na koniec oczywiście stała formułka czy chce pomade i olejek z ceną 200% większą niż w sklepie. Tak to wygląda niestety. Najgorsze jest to, że czytam opinie, sprawdzam oceny, zdjęcia itd aby nie chodzić po jakiś szopach i trafiam źle - a to salon dobry, ale idź do Y bo X ujowo robi, a to terminów brak u tego, a to ten na urlopie, a tamten to miał dobre opinie ale ekipa się zmieniła i już nie warto. No nic, szukam dalej. Tak tylko chciałem się wyżalić.

#fryzjer #barber #gorzkiezale #modameska
J.....n - Fajnie, że mamy bum na barberów i nie trzeba wdychać babskich farb do włosó...

źródło: comment_1630080532rb2YzYEqqTAKJLKeotmcDn.jpg

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JohnWesleyHardin: ja w wawie poszedłem do pierwszego z dobrymi opiniami (Barber Warszawa 24) i byłem zadowolony, myślę że najważniejsze to iść do faceta, brodę ogarnął mi wzorowo, a zanim zrobił włosy to pytał jak lubię, czy z jakiś seriali mam przykład fryzury która mi odpowiada itd. cały czas podczas strzyżenia badał teren tak żeby mi się podobało. I efekt końcowy był super a do tego za całość dałem 100zl i jeszcze
  • Odpowiedz
@JohnWesleyHardin: mam w poznaniu kolezanke ktora jest barberem, to co widzialam jak kumplom robila to dobra robota. Napisz priv to moge dac namiary. Teraz nie pracuje w barberze tylko w jakims zwyklym salobie ale robote robi dobra.
  • Odpowiedz
@JohnWesleyHardin: w Holandii dobrzy fryzjerzy/barberzy mają stałych klientów i nie przyjmują nowych, dopóki ktoś się nie wykruszy :) Czasami na abonament, czasami po prostu listę, która przychodzi do nich regularnie i płaca na bieżąco. Jak jest jakiś fryzjer z dobrymi opiniami i zadzwonisz się umówić to "ik zit vol" :D
  • Odpowiedz
@JohnWesleyHardin: Jak cos to polecam w Poznaniu:
https://booksy.com/pl-pl/13205_godfather-barbershop_barber-shop_15608_poznan

I barbera-wlasciciela Mahdi (czy jakos tak).

Generalnie sie nie znam na brodach itp. Bylem wczesniej u 4 roznych i ten jest najlepszy.
Ale nie wiem jak sobie radzi z dluzszymi brodami. Bo ja mam w sumie troche wiekszy zarast.
No ale kolo jest Arab a tam brody sie nosi, wiec widac, ze ma wprawe ogromna. W 30min mnie #!$%@? tak jak nikt wczesniej.
  • Odpowiedz
  • 1
@Achajos

A nie myślałeś żeby kupić trymer i od czasu do czasu samemu sobie postylizować? Może tak będzie lepiej?


Bez szans. U mnie dochodzi taki problem, że nie rośnie równomiernie i trzeba cieniować. Kontur też sobie sam nie zrobię. A mam nawet całkiem spoko trymer, który używałem dość długi czas bo kiedyś lubiłem utrzymywać efekt "trzydniowego zarostu", ale mi się znudziło. Jak był lockdown taki fest i nie miałem dostępu do Barbera
  • Odpowiedz
  • 0
Jprdle żeby facet nie umiał o swój zarost na twarzy zadbać... Jesli chodzi i fryzurę to idę do fryzjera bo nie widzę tyłu głowy, ale zarost na twarzy to już sam sobie ogarniam i nie potrzebny mi jakiś barber specjalista bo kam dwie ręce, lustro i maszynkę.
  • Odpowiedz