Wpis z mikrobloga

@juzwos: Nie ironicznie sądze, że byłoby bardzo benefitujące, dla społeczeństwa gdyby baby zaczęły studiować coś co pomaga budować cywilizację i masowo robiły z siebie farmaceutki, chemistki, inżynierki, matematyczki etc. zamiast masowo szturmować humanistyczne przedmioty uniwersyteckie i uczyć się postmodernizmu, szkoły frankfurckiej, teorii anty-rasistowskiej i innych bzdur, które uczynią z nie jedynie aktywistki społeczne, kolumnistki dla jakiś gazet od Axl Springer, Razemkowe posłanki czy inne szkodniki.

Więc w tym wypadku jestem feministą
@RzutKamieniem ja jestem za tym aby kobiety mogły się realizować jako matki
Aby system prac, zajęć na część etatu był tak rozbudowany żeby był czas dla dzieci

Budowanie jest spoko, tylko aby było dla kogo
mialem w bloku sąsiada, postawił dom, tak mu się ułożyło że dzieci się nie dorobił. Na stare lata wrócił na osiedle tylko do kawalerki bo dom był za dużym ciężarem.
@juzwos: Realistycznie rzecz biorąc nie ma opcji, żeby wrzucić baby z powrotem do kuchni, bez wprowadzenia tu jakiegoś Talibanu i ja je rozumiem. Też nie chciałbym być służącym całe życie i nie móc robić niczego na co mam ochotę.

Ale trzeba też wybić babom z głowy debilne kłamstwo, że szczytem spełnienia jest #!$%@? na szefa jako niewyspany, zestresowany korposzczur.

Trzeba zmienić prawo pracy na takie, w którym da się pogodzić rodzicielstwo
@RzutKamieniem: zgadzam się
tu nie chodzi o to jak było u Niemca 3xK

tu jest Polska i cywilizacja (tak tu jest cywilizacja, tu kobiety od zawsze miały sporo do powiedzenia, nie to co na zachodzie)

ale teraz jak jest jakies problematyczne dziecko, nawet nie ciężko chore czy coś, ale problematyczne
to często nie można wybrać części etatu, zlecenia itd
zostaje rezygnacja z pracy

jest urlop wychowawczy, ale to dość często jest
@juzwos: na chemii i medycznych większość osób to kobiety. Na bezpieczeństwie narodowym zaobserwowałam większość mężczyzn.
Nie przekładam tego na większość społeczeństwa, ale może da to komuś do myślenia?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zagro%C5%BCenie_stereotypem

https://en.wikipedia.org/wiki/Stereotype_threat


@Ad-Se: Przecież to powoduje że dziewczyny powinny osiągać jeszcze lepsze wyniki.
Całe lata szkoła ciśnie dzieciom do głowy stereotyp, że chłopcy to powinni iść do zawodówki, a studiowanie jest dla dziewczynek. Dziewczynki do pierwszych ławek, a chłopaków na sam tył, bo im nauki nie potrzeba.
Po tylu latach budowania stereotypu, nagle dziewczynki osiągają gorsze wyniki?
Całe lata szkoła ciśnie dzieciom do głowy stereotyp, że chłopcy to powinni iść do zawodówki, a studiowanie jest dla dziewczynek. Dziewczynki do pierwszych ławek, a chłopaków na sam tył, bo im nauki nie potrzeba.


@void1984: w której niby szkole tak jest xd co za urojenia