Wpis z mikrobloga

@masterix: @Norskee: @Reirethis: Tak tak wiem ze na b2b nie ma urlopu, zle chyba sformułowałem pytanie. Generalnie przed złożeniem wypowiedzenia miałem powiedzmy do konca roku jeszcze 14 dni urlopu zgodnie z kodeksem pracy. Po złożeniu wypowiedzenia pracodawca przeliczył mi to na 7 dni (bo nie przepracowałem do konca roku tylko zlozyłem w połowie). A, że przechodzę na b2b to jakby "przepadnie" mi te 7 dni. Chciałem się dowiedzieć czy
@Crisu: Na UoP pracodawca powinien wypłacić Ci ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Ale urlop nie oblicza się za rok tylko za miesiąc. Czyli jeśli przysługuje wymiar 20dni rocznie, to miesięcznie zdobywasz 1/12. Jeśli odchodzisz na koniec sierpnia to oznacza że możesz w tym roku mieć 13.333 dni urlopu, zaokrąglasz w górę. Czyli masz 14 dni.

Myślałeś że jak pracujesz tylko w styczniu na UoP to dostaniesz 20 dni urlopu?
@zibizz1: jeżeli nie jest to pierwsze zatrudnienie a kazde kolejne to prawo do urlopu pracownik uzyskuje z góry z dniem 1 stycznia. Jeżeli umowa kończy się w trakcie roku to urlop jest proporcjonalny do okresu zatrudnienia.
Także jak najbardziej możliwe jest wykorzystanie np 20 dni w styczniu.
Uzyskiwanie 1/12 z każdym kolejnym miesiącem ma miejsce tylko przy pierwszym zatrudnieniu na UoP.

@Crisu
Pracownikowi, który kończy zatrudnienie przysługuje urlop proporcjonalny do okresu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ervel: ok, ma sens, tylko czy to chodzi o pierwszą umowę czy pierwszy rok pracy, chodzi o sytuację że nie można wziąć urlopu z góry za cały rok
@zibizz1: racja, dotyczy pierwszego roku pracy nawet gdy zmienia się pracodawca. Czyli w pierwszym roku pracy na UoP urlop przysługuje urlop z dołu. Natomiast dotyczy to roku kalendarzowego, więc np przy umowie w grudniu z dołu jest za grudzień a potem od 1 stycznia normalnie z góry, albo jak ktoś miałby pierwszą umowę o pracę np na miesiąc a potem przerwa do kolejnego roku kalendarzowego to w następnej umowie także ma