Wpis z mikrobloga

Pellet czy ekogroszek? Czy sa tutaj uzytkownicy obu opcji? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakie macie porownanie? Slyszalem ze przy dobrym uzytkowaniu da sie normalnie zachowac czystosc a pellet tak samo potrafi doporowadzic kotlownie do syfu. Planujemy wymiane kopciucha.

#budujzwykopem #piec #ekogroszek #pellet
  • 19
@zajcus: korzystałem a w zasadzie korzystam z obu opcji. Nie ma absolutnie żadnej przewagi ekogroszku nad peletem. Fakt, że spalasz groszek w odpowiednich warunkach nie wpływa na fakt, że generuje on w #!$%@? popiołu czy to, że czyszczenie pieca jest cięższe i zajmuje dużo więcej czasu niż w przypadku peletu, finansowo wychodzi to dość podobnie,. Jak masz jakieś konkretne pytania to dawaj
@zajcus: instalacja bardzo prosta, kocioł, pompka, zawór 4d i z grubsza tyle. Grzeję w sposób ciągły za to niską temperaturą, tj piec chodzi cały czas na 55 stopni za to temperatura która idzie na grzejniki to 33-35 stopni. Pompka sobie chodzi cały czas na najniższym biegu
Tak, nie każdy może sobie pozwolić na pompe ciepła

@ATAT-2 zobacz sobie ile kosztuje piec na pelet, dolicz do tego obsługę, nagle się okaże, że ta pompa wcale taka droga nie jest.
@ATAT-2 zobacz sobie ile kosztuje piec na pelet, dolicz do tego obsługę, nagle się okaże, że ta pompa wcale taka droga nie jest.


@ksiak: Znajomy pół roku temu ogarnął średniej klasy piec na pellet za 5k z całym montażem.

Znajdź mi proszę pompę ciepła która w tej cenie zainstalujesz do istniejącej już instalacji po kopciuchu to przyznam Ci rację.
Znajdź mi proszę pompę ciepła która w tej cenie zainstalujesz do istniejącej już instalacji po kopciuchu to przyznam Ci rację

@atat-2 ten pelet to rozumiem już z obsługą tak? Będzie mu ktoś przychodził i wrzucał worek opału oraz czyścił piec? Aa i oczywiście również dostarczy mu pelet i przeniesie do miejsca składowania?
ten pelet to rozumiem już z obsługą tak? Będzie mu ktoś przychodził i wrzucał worek opału oraz czyścił piec? Aa i oczywiście również dostarczy mu pelet i przeniesie do miejsca składowania?


@ksiak: Ty nie rozumiesz o czym ja piszę czy zrozumieć nie chcesz żeby pod swoją teze Ci pasowało?
@Atat-2 ależ ja doskonale rozumiem co napisałeś, tylko w Twojej wypowiedzi zabrakło informacji o które pytam. Koszt to jedno ale należy doliczyć obsługę która nie jest darmowa chyba, że nie liczysz swojego czasu to wtedy chętnie Cię wynajmę bo mam trochę ciężkiej budowlanki do zrobienia a pracownik za darmo nie trafia się często.