Wpis z mikrobloga

Wykopek:

-10k? W tej chwili już tyle się nawet nie opłaca jako junior zarabiać
-Na twoim miejscu olałbym te studia, Mirek
-Żadne szkolenia, kursy, to jest niepotrzebne, nic się tam nie nauczysz
-Według mnie w tej chwili bum na Automatykę minął
-Jak można zarabiać 5k? To ubóstwo
-Haha czyli klepiesz w excelu? xD
-Normalnie, mordo, żadne studia nic, przyjęli mnie, bo umiałem programować. Nauczyłem się w domu.
-5k? Tygodniowo, tak?
-ALE TE ZAROBKI TO CHYBA DNIÓWKA, HAHA XD
-Ja cały dzień nic nie robię i mi tyle płacą, a robole na produkcji, hehe
-Pff taki samochód to ja miałem w wieku 20 lat
-1500 na jedzenie na parę miesięcznie? Lol co za bieda, czokoszoki pewnie jecie XD

#pracbaza #heheszki #programista15k #bekazpodludzi #zarzutkadoskonalejjakosci #niebieskiepaski
S.....y - Wykopek:

-10k? W tej chwili już tyle się nawet nie opłaca jako junior za...

źródło: comment_16297912236KhRk2GgF1xMo9gEu7cgNY.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Sok_Mandarynkowy: Czytając te rzeczy trzeba brac pod uwagę kilka zmiennych, najważniejsze wg mnie to:
1. Wykopki to bajkopisarze/trolle
2. Ten portal przyciąga ludzie jednak mocno nierównomiernie. Zdecydowanie więcej wydaje mi się jest tu ludzi z szeroko pojętego IT (udzielają się też oni częściej mam wrażenie), niż z innych działek. Osobiście znam tylko 3 osoby które mają tu konto i każda z nich klepie kod. A jako, że obecnie IT to średnio
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sok_Mandarynkowy: znam ludzi którzy z programowania mają 10k tygodniówki, i nie są programistami w NASA tylko klepią CRUDa dla zagranicznej firmy. Wypłata w $... Także jak się chce to się da ;)
  • Odpowiedz
@Bumelante: W bardzo wielu przypadkach tak jest i ja nawet nie mam nic przeciwko, bo jakby mnie było stać to też bym dzieciakowi mieszkanie kupiła i pomagała. Natomiast irytują mnie tacy, którzy się wymądrzają i pouczają innych podczas gdy sami ciągną na plecach starych.
Przykład znajomej, która ostatnio kupiła sobie auto za 70k, rata 1500 miesięcznie i co miesiąc lata do starych z płaczem, że nie ma i żeby jej zapłacili.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: możesz trolować jeśli poprawia ci to samoocenę. A prawda jest taka że IT to jest jedna z bardziej dochodowych branż w PL, zwłaszcza w porównaniu do niewielkich kosztów jakie trzeba ponieść. Zarobić 20-30k netto na B2B to nie jest problem - w niektórych dziedzinach jak embedded jest trudniej, w innych jak web znacznie prościej. I to nie programiści zarabiają dużo tylko reszta mało - 3k PLN miesięcznie na rodzinę? To
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia: Programiści zarabiają dużo. Te 20k na rękę, spokojnie osiągalne dla kumatego gościa, to są na nasze warunki naprawdę duże pieniądze. Takie są średnie zarobki inżyniera w Niemczech i jest to więcej niż zarabia większość wykształconych Francuzów. Pomijając spożywkę (która w lidlach czy kerfurach jest w porównywalnych cenach, ale już lokalne jedzenie dobrej jakości jest tańsze) i takie rzeczy jak elektronika lub samochody, to koszty życia są w Polsce dużo niższe.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Bo większość wykopków jest z Wro a tu są trochę inne standardy. Za 5k pewnie możesz sobie funkcjonować na normalnym poziomie w jakimś mieście powiatowym, ale tutaj gdzie byle obiad kosztuje 30zł a wynajem kawalerki co najmniej 1,5k miesięcznie to jest po prostu mało
  • Odpowiedz
@Silento: Jakoś przeglądam czasem te oferty z "dużych miast" i szału to one też nie robią, wynagrodzenia podobne co w średnich miastach, płaci się za mieszkania i ułusgi jak #!$%@? wie za co
  • Odpowiedz