Wpis z mikrobloga

Wykopek:

-10k? W tej chwili już tyle się nawet nie opłaca jako junior zarabiać
-Na twoim miejscu olałbym te studia, Mirek
-Żadne szkolenia, kursy, to jest niepotrzebne, nic się tam nie nauczysz
-Według mnie w tej chwili bum na Automatykę minął
-Jak można zarabiać 5k? To ubóstwo
-Haha czyli klepiesz w excelu? xD
-Normalnie, mordo, żadne studia nic, przyjęli mnie, bo umiałem programować. Nauczyłem się w domu.
-5k? Tygodniowo, tak?
-ALE TE ZAROBKI TO CHYBA DNIÓWKA, HAHA XD
-Ja cały dzień nic nie robię i mi tyle płacą, a robole na produkcji, hehe
-Pff taki samochód to ja miałem w wieku 20 lat
-1500 na jedzenie na parę miesięcznie? Lol co za bieda, czokoszoki pewnie jecie XD

#pracbaza #heheszki #programista15k #bekazpodludzi #zarzutkadoskonalejjakosci #niebieskiepaski
S.....y - Wykopek:

-10k? W tej chwili już tyle się nawet nie opłaca jako junior za...

źródło: comment_16297912236KhRk2GgF1xMo9gEu7cgNY.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@wpoldokomina: Dużo jest takich osób, nawet nie biorąc tylko programistów to na tagach biznesowych czy lekarskich są ludzie którzy potrafią zdublować tą kwote i to spokojnie, tylko oni nie zajmują się wypisywaniem takich wysrywów.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: właśnie na wykopie panuje przeświadczenie, że młodzi to #przegryw i praca za minimalną. Wystarczy spojrzeć kto mieszka na nowych osiedlach/wozi się autami za >200k. Wiele osób w przedziale 20-35 lat wykorzystało życiową szansę w postaci komputerów/internetu/krypto i teraz odcina kupony.
Wąsatym januszom biznesu ciężko konkurować na rynku którego nie znają, niezależnie od branży.
  • Odpowiedz
@basalyk44: Akurat osoby na nowobogackich osiedlach w wieku 20-30 lat, które zaobserwowałem to poza ludźmi sukcesu także

-Gangusy, które obracają towarem, a ich laski to puste szony, które prowadzą instagramowe życie
-Dzieci bogatych rodziców
-Laska z typem, który tyra fizycznie zagranicą i przyjeżdża raz na jakiś czas, mają wszystko na kredyt

¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy:

-Normalnie, mordo, żadne studia nic, przyjęli mnie, bo umiałem programować. Nauczyłem się w domu.


Tak było w moim przypadku, od 6 klasy podstawówki SAM uczyłem się PAWN, potem C++, potem JAVA i C#, i od 3 klasy technikum już jako dev zdalnie zacząłem pracować. Aktualnie FullStack .NET + Angular ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Sok_Mandarynkowy: akurat z programowaniem bez studiów to prawda. Jest duża w #!$%@? konkurencją ale jak serio coś umiesz to cię przyjmą bez studiów, bo zapotrzebowanie też jest spore, a 50% jak nie więcej aplikantów to debile z którymi nie da się normalnie współpracować
  • Odpowiedz
tymczasem realia są takie że na Uop w zeszłym roku firmy w Krakowie oferowały 9-14k brutto na regulara. Górna część widełek dla tych co na rekrutacji wypadli jako prawie senior.


@wpoldokomina: No nie wiem, w Krakowie złapałem fuchę na juniora za 13k brutto, a widełki na regulara 11k-25k brutto na uop, senior 18-34k uop
Zależy jak umiesz negocjować
  • Odpowiedz
akurat z programowaniem bez studiów to prawda. Jest duża w #!$%@? konkurencją ale jak serio coś umiesz to cię przyjmą bez studiów


@kamilek98PL: Niby tak, ale te nowe krótkie studia nie przszakdzają w nienauczaniu się programowania, a część firm wymaga wyższego wykształcenia na lepsze stanowiska.
  • Odpowiedz
Wystarczy spojrzeć kto mieszka na nowych osiedlach/wozi się autami za >200k. Wiele osób w przedziale 20-35 lat wykorzystało życiową szansę


@basalyk44: wiele z takich osób dostało spore pieniądze na start od rodziców/rodziny, niektórzy wręcz żyją na ich koszt
  • Odpowiedz