Wpis z mikrobloga

@Szatan_Krol_Ciemnosci: no dobrze byczq, popełniłem pewne uproszczenie w mojej wiadomości.

Niebezpieczeństwo odpadnięcia od ściany na skutek złego postawienia nogi, przy założeniu że prawidłowo asekurujesz się lonżą - bliskie zeru. Nie miałem na myśli tego, że na ferracie nic nie może się stać tylko sugerowane wyżej niebezpieczeństwo odpadnięcia od skały.

Założenie że nie byłem na ferracie jest z Twojej strony dość odważne i dość błędne.
  • Odpowiedz
@cheeseandonion: Pierwsza via ferrata, na jakiej w życiu byłem. W pełni ubezpieczona na całej długości, bardzo przyjemnie się idzie, choć przy niektórych fragmentach i tak nogi miękną ( ͡° ͜ʖ ͡°) 10/10, polecam.
  • Odpowiedz
@richard73p: W Słowacki Raju też jest obowiązek podpinania się uprzężą, ale, że to słowiański #!$%@?, to wszyscy mają to w dupie. Sam pomykałem po tych 20 metrowych drabinach bez zabezpieczenia, mądre to to nie było.
  • Odpowiedz
@613_07: do tej linki u góry podpinasz uprząż i jeśli nie jesteś imbecylem który nie umie przepiąć karabinka to nie spadniesz.mam lek przestrzeni natomiast samo pare razy zawiśnięcia na uprzęży i linie mocno pomaga. Mniej się boisz i wiesz ze masz asekuracje ;) pozde z fartem
  • Odpowiedz
@demagog: @richard73p: Serio tam jest taki obowiązek? Z tego co pamiętam nikt tam nie miał uprzęży xD I właśnie przez Sucha Bela i jeszcze jakąś fajną trasą z atrakcjami szliśmy. Tam nawet nie kojarzę aby lina jakaś była.
  • Odpowiedz
@booolooo: O obowiazku pierwszy raz przeczytalem tutaj. Wiec nie wiem. Mysmy szli tylko trzymajac sie lancuchow na przelomie Hornadu. Plus oczywiscie drabiny na Suchej Belej. Te drabiny na 100% niezgodne z jakakolwiek norma sa, gdyz potrzebna jest klatka na plecy. Ale kto by sie przejmowal. Uprzaz to chyba od wysokosci i ewentualnego “miejsca upadku” zalezy. Anyway... tam, gdzie skakalem x lat temu, dzis bym juz nie poskakal:)
  • Odpowiedz
@613_07 jak masz duży lek wysokości to wiadomo, ale bycie przypiętym do stalowej linki to naprawdę solidne zabezpieczenie i można w ciemno iść, jak się ma standardowy lek wysokości. Ja czuję dyskomfort jak się u znajomego przez balkon mam wychylić na 9 piętrze, ale z komina 220m dałem radę skoczyć, bo uwierzyłem w wysoki poziom zabezpieczeń.
  • Odpowiedz