Wpis z mikrobloga

Czuje dobrze człowiek :) Wiadomo jaka jest pogoda i po zachodzie słońca, w czasie deszczu, gówno widać. Wracałem autem i w pewnym momencie, kilka metrów przed sobą zauważyłem rowerzystę. Bez oświetlenia czy kamizelki. Oprócz jednego malutkiego czerwonego odblasku, nie miał niczego co by odbijało światło. Zjechałem na pobocze, wysiadłem i zepchnąłem go do rowu, żeby nikt go nie przejechał.


Na szczęście kamizelka była, nowa i nierozpakowana :) Chwila rozmowy i pojechaliśmy dalej. Na filmiku widać, że rowerzysta jest dużo bardziej widoczny :) Weźcie Mirki i Mirabelki zakładajcie na te rowery oświetlenie, albo chociaż na jakieś stacji kupcie kamizelki. One kosztują parę złotych. Mnie kiedyś potrącił tir jak już schodziłem z przejścia dla pieszych i już do końca życia będę częściowo niesprawny, dbajcie o siebie :)

PRZEPRASZAM ZA JAKOŚĆ. Nagrałem to kartoflem z działki xD Miałem kupić nową kamerkę, bo tą dostałem jako gratis na konferencji i mam wrażenie, że najdroższym elementem w produkcji było kartonowe pudełko. Audio tylko dla koneserów!

#chwalesie #czujedobrzeczlowiek #motoryzacja #polskiedrogi #rower
LipaStraszna - Czuje dobrze człowiek :) Wiadomo jaka jest pogoda i po zachodzie słońc...
  • 31
@Singularity00: jeżeli odnosisz się do mojego wpisu i fragmentu, że byłem potrącony, to dla Twojej wiedzy nie wszedłem nikomu przed maskę, ale czekałem, aż z lewej zatrzymają się auta. Pasy prawie przeszedłem, ale kierowca tira wyjeżdżający zza łuku miał w dupie przepisy i znaki, a tłumaczył się że zauważył mnie w ostatnim momencie bo go słońce oślepiło. Dodam, że policja uznała go za winnego, a sąd to podtrzymał. Piesi różnie się
rowerzyści od kilku lat mogą sobie jeździć po tzw przejazdach jakby nie były one przecięciem jezdni.


@Singularity00: te, jak to nazwałeś „przecięcia jezdni” to są skrzyżowania. Były na drogach zanim ty się urodziłeś.
To ty masz widzieć, a nie rowerzysta ma „być widoczny”.
Nie widzisz → nie jedziesz.
Mam nadzieję, że pomogłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To ty masz widzieć, a nie rowerzysta ma „być widoczny”.

Nie widzisz → nie jedziesz.

Mam nadzieję, że pomogłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wykopyrek: CO #!$%@?? XDDDDDD ciekawe czy to samo powiesz maszyniście w pociągu ( ͡° ͜ʖ ͡°) "NO PANIE PRZECIEŻ WIDZIAŁ Z DALEKA, ŻE SZLABANY MIAŁY AWARIĘ I BYŁY PODNIESIONE, NO CZEMU ON NIE WYHAMOWAŁ PRZED ROWERZYSTOMMM?!!! "


co z tego,
CO #!$%@?? XDDDDDD ciekawe czy to samo powiesz maszyniście w pociągu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Samochód to nie pociąg. Jedno to oświetlenie, które jest obowiązkowe i kropka.

Drugie to tłumaczenie się, że nie widziałeś rowerzysty na przejeździe. Jak nie widzisz, czy przejazd jest zajęty, czy nie, to zwalniasz aż do upewnienia się, że wolno ci jechać.

To samo, co na skrzyżowaniu dróg równorzędnych. Wjedziesz pod ciężarówkę, a potem
Samochód to nie pociąg. Jedno to oświetlenie, które jest obowiązkowe i kropka.


@wykopyrek: i co z tego? to rozpędzone 1,5 tony, które zmiecie rowerzystę i sobie potem tłumacz, że to kierowca MA WIDZIEĆ ROWERZYSTĘ, a rowerzysta może mieć #!$%@?, bo ma pierwszeństwo i to on jest święty na drodze

Drugie to tłumaczenie się, że nie widziałeś rowerzysty na przejeździe.


@wykopyrek: ale wiesz, że są warunki ograniczonej widoczności? i tak -
@wykopyrek: nie wychodź z domu i nie łaź po mieście bo jak nie widzisz samochodów → to nie chodzisz. Jeżeli potrąci cię auto to znaczy, że źle oceniłeś odległość i wtargnąłeś na jezdnię. Mam nadzieję, że pomogłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonAlfa: dobrze widoczny na nagraniu, mimo gównianej jakości kamerki. W rzeczywistości dopóki nie wyglądało to tak różowo. Z resztą, co złego jest w tym, że dałem mu kamizelkę? xD

Wzrok badałem pół roku temu, dzięki za troskę