Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 199
@UnderThePressure: najgorsza rzecz jest taka, że to kolejny raz jak takie coś czytam, i wychodzi ogólnie, że ciężko się jest obronić przed takim gównem, jak się za gówniarza nie pozbawi takiego luja praw rodzicielskich, to potem jest ciężko, nawet jak cały jego udział w rodzicielstwie ograniczył się do bycia dawcą nasienia. To jest absolutnie #!$%@?.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@UnderThePressure: najgorsza rzecz jest taka, że to kolejny raz jak takie coś czytam, i wychodzi ogólnie, że ciężko się jest obronić przed takim gównem, jak się za gówniarza nie pozbawi takiego luja praw rodzicielskich, to potem jest ciężko, nawet jak cały jego udział w rodzicielstwie ograniczył się do bycia dawcą nasienia. To jest absolutnie #!$%@?.

@mozgogrdyczka: pozbawienie praw nic nie daje z automatu też... ( ͡° ͜ʖ ͡
@Bagietka997: No, jak osoba jest niewypłacalna, to ścigają o hajs najbliższą osobę z rodziny, w tym wypadku mnie, bo braciak jest nienamierzalny dla radarów (całe życie na czarno, komornik itp.). Najpierw mi alimenty przywalili (jakieś 5 dych miesięcznie), ale teraz krzyczą za pobyt w ośrodku jakieś 10k. No walczę z tym jak mogę, ale łatwo nie jest w kraju z kartonu wytłumaczyć urzędasom, że niszczący Ci dzieciństwo rodzić, obchodzi Cię mniej
zapewnie da się przed tym uchronić, ale trzeba pozbierać trochę dokumentów i argumentów


@JuneJohn: Nie jest to takie proste, nawet jeśli sytuacja wydaje się oczywista. Podobnie nie jest łatwo uchronić się przed alimentami na żonę (na żonę bez dzieci).
@Karoleer: kojarzysz jakieś orzeczenia, w których są oddalił roszczenia rodzica? Bo to aż zbyt łatwe się wydaje jak wszyscy piszą "ojciec odszedł 3 godziny po urodzeniu, po 40 latach dostał od dziecka alimenty"