Wpis z mikrobloga

Ponieważ wykopki wiedzą lepiej i są ekspertami od wszystkiego, mam do was pytanie. Czy na poniższym wideo kierujący pojazdem popełnił jakieś wykroczenie?

https://youtu.be/Ppci80PIacI

Sprawa polega na tym, że panowie policjanci o mało co nie wjechali mi w bok auta ścinając zakręt na drodze jednokierunkowej po czym zatrzymali za jazdę lewa stroną drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skończyło się na wniosku do sądu o ukaranie za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych (tej czarnej kostce nieoznakowanej ani pionowo ani poziomo znakami)

#policja #ruchdrogowy #stopcham #polskiedrogi
  • 26
@Dzyszla: Jeśli nie doszło do jakiegokolwiek zdarzenia to mówienie o winie jest bez sensu. Oczywiście, można założyć, że istnieje obowiązek jazdy prawostronnej, tj. jak najbliżej prawej strony, ale ten po lewej też może wykonać manewr skrętu nieprawidłowo i spowodować kolizję. Wtedy istotne są uszkodzenia na autach, miejsce odnalezienia części na jezdni itp.
@aroidgirl: Masz może link do google maps? Ciekawią mnie te niby-przejscia. Domyślam się, że tam był akurta zasłonięty znak strefy zamieszkania a resztki przejść są zamalowane, co czyni ich zarzut kompletnie abstrakcyjnym.
@xTortox: droga była jednokierunkowa, a więc zgodnie z art 22 pord, jeśli skręcał w lewo jak najbardziej powinien jechać przy lewej krawędzi

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:

1) do prawej krawędzi jezdni – jeżeli zamierza skręcić w prawo;

2) do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo.
@aroidgirl:

tym na zakręcie 0:24


xD. Brak znaku D-6, znaki poziome czarne (czyli zamazane). W dodatku nawet gdyby było tam przejście, to wyprzedziłeś już za nim.

@repostuje:

Jeśli na skrzyżowaniu dozwolona jest jazda tylko w jednym kierunku, to nie trzeba stosować się do przepisów, które zacytowałeś.
Jeśli na skrzyżowaniu dozwolona jest jazda tylko w jednym kierunku, to nie trzeba stosować się do przepisów, które zacytowałeś.


@reksiuzgdyni: uważam że jest inaczej i że wynika to wprost z przepisów - pozwolę sobie zacytować ponownie:

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:

...

2) ... na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo.