Wpis z mikrobloga

dlaczego wy przegrywy macie w głównej mierze prawicowe poglądy? nie dość, że harujecie w januszexach, twierdzicie, że jesteście zerem w społeczeństwie to jeszcze chcielibyście ten stan rzeczy utrzymać/pogorszyć głosując na zamordystów z konfy?
#przegryw #bekazprzegrywow #bekazprawakow
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vegetator21: Tak, przykładem są opłakane skutki wyzwolenia kobiet, które będą coraz bardziej wyraźne. Zachód zignorował wiele tysięcy lat kultury w której kobiety grały drugie skrzypce i teraz poniesie tego konsekwencje.

I nie wiem jaki realizm masz na mysli. Realizm to wlasnie akceptacja roznic miedzy płciami, rasami etc.

Lewica wierzy w bajkę egalitaryzmu i równości totalnej.
  • Odpowiedz
@RoastieRoast: ale po co mam z tobą wchodzić w dłuższą dyskusję skoro nie odniosłeś się do moich argumentów odnośnie religii, tradycji i tego twojego realizmu. Przejrzałem twoje wpisy i w jednym wyzwałeś jednego typa od Żyda xD rozumiem, że tak bardzo szanujesz lewaków, że stawiasz ich na piedestale razem z Jezusem? Też był Żydem, co nie?
  • Odpowiedz
nie odniosłeś się do moich argumentów odnośnie religii, tradycji


@vegetator21: Przecież się odnioslem, co jest z toba nie tak? Dalej nawet konkretny przykład wyzwolenia kobiet.

Lewica to brak poszanowania tradycji bo tylko w takich warunkach može ona przepchnąć swoje abstrakcyjne i utopijne pomysły. Tak jak komuniści walczylinz kościołem i czerwoni khmerowie palili książki i mordowali wykształconych tak obecnie lewica odrzuca naukę i tradycje aby forswowac swoją utopijną wizje świata bez
  • Odpowiedz
Tak, przykładem są opłakane skutki wyzwolenia kobiet, które będą coraz bardziej wyraźne. Zachód zignorował wiele tysięcy lat kultury w której kobiety grały drugie skrzypce i teraz poniesie tego konsekwencje.


@RoastieRoast: Większość przegrywów (i ogólnie Polaków) to potomkowie zwykłych niewykształconych chłopów, którzy przez stulecia grali nawet nie drugie tylko trzecie skrzypce w społeczeństwie pracując na kastę szlachciców, arystokracji i duchowieństwa. Może w takim razie powrócimy do tradycyjnych podziałów klasowych, skoro przez
  • Odpowiedz
@vegetator21: ja jestem spierdoxem, ale nieźle zarabiam i głosuję na konfederację bo chcę płacić mniejsze podatki, albo nie płacić ich wcale (na przykład pomysł zniesienia podatku od zysków kapitałowych)
  • Odpowiedz
@vegetator21: nie wiem czy wiesz ale wraz ze wzrostem inflacji maleje wartość płacy minimalnej, lepiej żeby przegryw zarabiał 2k i były ceny jak przed pisem, niż jak ma zarabiać 2500 i ceny jak teraz


@tullion: Otóż nie do końca. Zobacz sobie ile można było kupić za minimalną 10 lat temu, a ile teraz. Podwyżki płacy minimalnej przeganiają inflację. Inflacja najbardziej dotyka osoby posiadające spore oszczednosci w gotowce, a
  • Odpowiedz
@Malthan: no ale to co w związku z tym ma inflacja do płacy minimalnej? na inflację wiele czynników wpływa a nie sam wzrost płacy minimalnej. Jakoś za rządów PO podnoszone co roku płace minimalną i inflacja stała w miejscu albo malała. W 2015 była nawet deflacja a porównaj sobie płacę minimalną z 2002 a z 2015
  • Odpowiedz
@vegetator21: Zasugerowałeś, że osobom zarabiającym płacę minimalna żyje się obecnie gorzej niż za rządów PO przez inflację. Nie zgadzam się z tym stanowiskiem. Zwłaszcza, jeśli dodatkowo doliczymy świadczenia typu 500+ i resztę dodatkow wprowadzonych przez PiS, to ludzie zarabiający minimalną mogą sobie obecnie pozwolić na więcej niż za rządów poprzedniej ekipy. Oczywiście odbyło się to kosztem zadłużenia publicznego i pozostałych grup społecznych.
  • Odpowiedz