Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki - mam pytanie, czy pracodawca może tak robić? Ogółem pracuję u trochę Janusza, ale udało się u niego jakiś czas temu wybłagać home office i każdy teraz tak pracuje. Janusz jednak często dzwoni do nas na Teams, przez wideorozmowę i pyta czy udało się zrealizować taski, ogółem sobie tak sprawdza. No i z tej świadomości często ubieram koszulę do wideorozmowy, a tak to siedzę w dresie/gaciach, bo przecież dołu nie widać, a po co mam to gnieść. No i dzisiaj przeżyłem szok, bo szef powiedział w trakcie rozmowy (przy innych pracownikach), żebym wstał i się pokazał. I tak każdemu kazał. O dziwo każdy miał ubrane spodnie, więc tylko ja sam siedziałem w krótkich spodenkach. No i szefowi coś odwaliło i zaczął mnie jechać przy wszystkich, że co to jest, że dał nam home office to mamy pracować jak w biurze, a nie, że taki ubiór i podejście na luzie. I tak ciągnął przy wszystkich, dodatkowo wytykając mi jakieś spóźnienia z realizacją niektórych rzeczy, jakoby to moje "wyluzowanie" w home office było tego skutkiem. Nic nie dyskutowałem, bo myślałem, że spalę się ze wstydu, ale trzymało mnie z wkur#ienia do teraz i jak wróciłem z pracy, to zacząłem się zastanawiać czy to nie jest jakoś potępiane prawnie? Nie wiem, może to ja jestem debilem? W końcu każdy ubrał tam spodnie i tak siedział, sam nie wiem.

#pracbaza #typowyjanusz #korposwiat #pytaniedoekspertow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611e65c4bb9659000a23320c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
OP: @pek0s: @ProResHq: @Mabchir: Akurat to nie jest zarzutka. Szefostwo podobno nie robiło tak, ale od momentu pracy zdalnej zaczęło im się nudzić i robia takie "nieoficjalne" checki. Ja też nie wiem, czy to nie jest w dużej mierze po złości. Nikt na to nie marudzi, a z tego względu, że jestem trochę świeży w firmie, to nie mam nawet dobrze wyrobionych kontaktów z współpracownikami, więc boję się
OP: @Qullion: A gdzie mam pracować? Przebranżawiałem się do tego zawodu ostatni rok. Nawet jeżeli to kiepska firma, to i tak exp zawsze jest ceniony. Posiedzę kilka miesięcy i dam sobie spokój po Nowym Roku.

@ŻarliwaDama: napisałem "wróciłem z pracy" jako, że skończyłem pracę. Moja dziewczyna też pracuje z domu i pracujemy w osobnych pokojach. Przez okres pandemii zaczęliśmy mówić tak dla żartów, siedząc w domu i mówiąc po pracy,
@AnonimoweMirkoWyznania: jeżeli nie ma tam innych firm, nie da się znowu przebranżowić i chcesz tam dalej pracować to tam pracuj, ale bierz to na klatę, a nie pytaj czy pracodawca tak może.
Ja bym nie wytrzymał i powiedział przy wszystkich, że pier.. tą robotę, rzucił wypowiedzenie i zakończył cyrk.
nie mam nawet dobrze wyrobionych kontaktów z współpracownikami, więc boję się pytać innych, czy takie coś tolerowali też przed pandemią, czy też nie.


@AnonimoweMirkoWyznania: xD spytać się czy wcześniej tak się #!$%@?ło to grzech ? Pierwsze co bym się zapytał po "dzień dobry" czy "siema" (nie wiem jaką manierę tam macie) ¯\_(ツ)_/¯