Wpis z mikrobloga

Nowe maszyny to gówno, odc. 2137

Niektórzy kojarzą moje przygody z nową ładowarką JCB, no fuszerka jak ja #!$%@?. Ale dzisiaj nie o tym wyjątkowo, @CocoJambo14 musisz wybaczyć xd.
Dzisiaj dla odmiany #!$%@?ł się względnie nowy (2,5 roku, 1700 mth) Deutz-Fahr 6165 RC Shift. Wczoraj brat siał gorczycę i nagle na desce pojawił się błąd "zapchany filtr jakiś tam" i później błąd ze sprzęgłem. Zjechał z pola bez skończenia go i dzisiaj ciebie l ciągnik nie może ruszyć ani do przodu ani do tyłu. Olej w skrzyni czarny jak smoła. Serwis przez telefon powiedział, że poszło sprzęgło główne, koszt samej robocizny oszacowali na ~10k, bez części()

Ciągnik jeszcze nie spłacony, wszystkie filtry i oleje wymieniane na czas, które swoją drogą też w #!$%@? kasy pochłonęły a i tak się #!$%@? zepsuło, idealnie przed największą robotą na polach. Ja nie wiem, to wszystko jest teraz tak bardzo robione na #!$%@?, że masakra. Człowiek nie kupuje maszyn z najniższej półki cenowej z nadzieją, że będzie to pracowało przez długi czas bezawaryjnie, a tu #!$%@?.

Złośliwi powiedzą "trzeba było brać JD albo Fendta", ta, ojciec spotkał u naszego dealera gościa, co kupił nowego Deutza 340 km, bo poprzednio miał nowego JD i tak się #!$%@?ł, że przeszedł na Deutza xD Inny facet kupił nowego Fendta, w którym poszła skrzynia, jak mu serwis powiedział, że naprawa 75 k, to dostał zawału. Btw., JCB też uchodzi za markę premium xd

Powoli serio zaczynam myśleć, że zakup używki za połowę ceny nowego i wyremontowanie go wcale nie jest takim złym pomysłem, eh

#rolnictwo #traktorboners
marcinkox3 - Nowe maszyny to gówno, odc. 2137

Niektórzy kojarzą moje przygody z nową...

źródło: comment_1629364478YLxMzW2PfwlWvjxSyD9zhw.jpg

Pobierz
  • 48
@marcinkox3 to tak 600-700 na rok. U nas główny fendt 828 robi jakos 500. JD 7920 ze względu na mieszalnie paszy to ciut więcej, a 700 od lżejszych prac jakos po 400. I tak myslimy sobie na #!$%@? kupować fendta za 500-600 używke która ma 3-5k motogodzin jak w tej samej cenie kupimy nowego NH, case, claasa czy masseya i wyjebongo. Na jesieni będę ogarniać testy zeby mieć rozeznanie co wybrać (
@marcinkox3 Na razie nie gadam nic że youtuber, nie chce wyjść na jakiegoś pazernego. Wydaje mi się jednak, że jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem ciagnika czy innej maszyny to powinni udostępnić na testy chociaż na kilka godzin. Za dwa tygodnie mamy targi i do każdego powiem otwarcie ze chcemy kupić coś innego niż fendt i Jd ale bez testów nie będziemy nawet o ich marce myśleć ( ͡° ͜ʖ ͡
@marcinkox3 w 828 przez półtora sezonu poza filtrami to tylko jeden przewód gumowa od turbo i dwie szpilki urwane na silniku, łącznie jakieś 1000-1500zl. A w jelonku to przez 3 lata uszczelka pod głowica, wymieniony alternator i kilka bezpiecznikow
@marcinkox3: tak ta seria, spotkałem kilka osób które już naprawiały skrzynie, jednak żadna nie żałuje zakupu. co ciekawe TTV tych problemów nie ma. Jak również zwykła skrzynia czyli PS.

Ogarnięty mechanik i nie będzie takiej masakry cenowej

Ja narazie na moje DF nie mogę narzekać filtry i jakies głupoty typu sprężarka od powietrza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcinkox3: jedne ma już 5000 w ciągu 9 lat trzy razy. zabrudził się ręczny i hamował. był problem z klimatyzacja, sprzęgło jakby nie do końca puszczało (ale to od nowości, mechanik mówi że jeszcze z 5000 i pomyślimy nad wymiana) . Ogólnie jeszcze kilka. Od kiedy mam ogarniętego mechanika przestoje są nie zauważalne.
W Agrofarmie nie było w sumie awarii oprócz regulacji, 5 lat 2500 mth
@marcinkox3: Kupiłeś złoma to masz deutze to syf. Koledze w podobnym pękł wał korbowy,jak to znalazł to się załamał.Poskręcali jako tako palił, wystawili na olx i przyjechał jakiś arab. pogonił go do egiptu. Rozkręcili i wpakowali w kontener. Teraz u niego stoją same new hollandy i to chodzi nie narzeka
@marcinkox3: deutz, nh, jd czy fendt - te wszystkie nowe ciągniki są jakieś #!$%@? xD jak nie silnik to elektronika, jak nie elektronika to skrzynia jak w moim. NH z autocommandem jak się #!$%@? to nawet tego naprawić nie idzie tylko wstawiają nową za jakieś 80k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A wszelkie błędy od sterowników i innych czujników to co chwile coś wywala nowego.
Ostatnim razem jak