Wpis z mikrobloga

Szukam ekspresu automatycznego do 3000 zł, ale wolałbym wydać coś w okolicach 2700, a za resztę kupić kawę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Upatrzyłem sobie Phillipsa LatteGo 5400, na promocji za 2799 zł. Piłem z niego kawę u znajomego i była bardzo spoko, choć to było na początku roku i zrobił mi tak "od niechcenia", a ja się nie skupiałem. Mój ojciec ma od 3-4 lat DeLonghi ECAM35X.75 i jest z niej bardzo zadowolony, kawę robi smaczną, choć ja bym ciut poeksperymentował pod swoje preferencje - wolę kawę mocniejszą. Model ten nie jest już w sprzedaży, kosztował wówczas około 2500 zł.

Piję mocną, czarną, żona Cafe Latte naprzemiennie z Flat White.
Myślę, że 3-5 kaw dziennie, z czego połowa czarnych, połowa z mlekiem.

Czy z tego Phillipsa będę zadowolony? Bardzo podoba mi się wizualnie, w przeciwieństwie do DeLonghi właśnie.
Nie jestem przekonany do braku karafki, jak z czyszczeniem tych wężyków?

Obawiam się też mniej popularnych (choć - jak zakładam - specjalizujących się w ekspresach) marek typu Melitta, 4Swiss czy Nivona.

Już praktycznie byłem zdecydowany i powoli dochodzę do wniosku, że chyba przesadzam, bo dotychczas piłem w domu zwykłą rozpuszczalną kawę, a zacząłem przekopywać pół Internetu i im więcej czytam, tym mniej wiem (zwłaszcza co robić) :-/.

#kawa #siemens #phillips #ekspresdokawy #ekspres #cokupic #pytaniedoeksperta #agd #pytanie #espresso #americano #latte #delonghi #krups
  • 29
@Smartek: w porównaniu do rozpuszczalnej to każdy ekspres zrobi to lepiej. Philipsy latte są spoko, mam podobnego pod nazwą Saeco, tylko ja piję kawę, czyli czarną, więc przystawki do mleka użyłem może z 3 razy dla gości, ale.jakbym miał to codziennie myć to raczej bym zwariował.
gaggie


@Kulek1981: Rzuciłem okiem w pierwsze lepsze opinie najdroższego modelu w rtveuroagd (niecałe 2500 zł) - ciężko wyjmuje się pojemnik z wodą (odchodzi jednocześnie przednia osłona) i słaby spieniacz do mleka (ktoś porównał, że w porównaniu do DeLonghi to bieda).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smartek: O widzisz, żaden z mirków mi nie przekazał takiego info, więc nie będę polemizować czy to standard, czy odosobniony przypadek. Więc bierz siemensa eq6, są już dobrze sprawdzone.
@Smartek: Mam Nivonę 769, widzę, że potaniała do ~2800 zł. Polecam, ultrałatwy w obsłudze i konserwacji. Zero problemów od 2 lat. Szczerze to bym wolał produkcji niemieckojęzycznej z EU niż "znanego" Philipsa Chińczyka. :)
@Kulek1981: Zakupiony, przetestowany, kilka kawek poszło ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ekspres robi super wrażenie, bardzo ładny, nie jest głośny, szybko robi kawę. Kawa bardzo smaczna - ani mdła, ani "wodnista", ani gorzka, ani kwaśna. W sam raz. Pianka nie jest wybitna (DeLonghi raczej robi lepszą), ale żona zadowolona. Myślę, że w tej promocyjnej cenie (niecałe 3000 zł) to rewelacyjny zakup. A i przetestowałem gorącą wodę, herbatka zaparzona
@Kulek1981: Dam znać na pewno. Dzięki za napomknięcie o tym Siemensie, bo nie brałem go na poważnie. Doczytałem trochę opinii i faktycznie wydaje się być przemyślaną i udaną konstrukcją, cieszę się, że odpuściłem temat Philipsa.
@C_H_M_I_E_L_U: Rewelacja, dziś na liczniku około 380 kaw (przewaga czarnych), wypiłem już około 10 różnych ziaren, wciąż szukam swojej najlepszej. Ekspres wołał po około 250 kawie o odkamienianie, kupiłem tabletki czyszczące i odkamieniające i przeprowadziłem ten proces, wymyłem wszystko dokładnie, wraz z jednostką zaparzającą i śmiga dalej ;-). Ciężko mi się do czegoś przyczepić, rurka do mleka zamiast pojemniczka to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Ekspres na tyle przypadł do gustu,
@jakubnn: Kupiłem siemens eq6plus s500. Od tamtego czasu również rodzice zmienili swój stary delonghi na ten model Siemensa i twierdzą, że kawa smakuje dużo lepiej. Łącznie ze mną to już trzy rodziny, które są zachwycone tym ekspresem. Jeżeli szukasz to nie zastanawiaj się dłużej, gdybym miał wybierać dzisiaj to kupiłbym dokładnie ten sam. I nie, nie pracuję dla Siemensa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smartek: mam mniejszy budżet bo 2.4 ale widzę że miałeś na oku Phillipsa którego moge mieć za 1900zl seria 5xxxx. Stąd moje pytanie :) w rodzinie mam już 3 philipsy I kawa mi smakuje.
@jakubnn: z całą pewnością będzie Ci smakowała, a ekspres będzie służył. Finalnie korzystamy tylko z 3, maks 4 programów kaw. Kwestia wygody, miałem do czynienia z pojemniczkami jak w delonghi, widziałem te bezrurkowe u znajomego w philipsie, ale wciąż najwygodniejszy wydaje się najzwyklejszy wężyk, zero przelewania, dodatkowego zmywania itd. Ja bym odkładał nawet i pół roku dłużej, żeby kupić taka wersję, o ile z ekspresu zamierzasz co najmniej 1-2 razy dziennie.