Wpis z mikrobloga

Halo mirkowi restauratorzy.
Jest tu ktoś, kto prowadzi swoją pizzerię lub restaurację specjalizującą się między innymi w pickach?
Albo pracował w takowej i wie jak to działa od kuchni i księgowości?
Bo tak se chciałem pogawędzić w komentarzach i popytać o niuanse.
Zapraszam ekspertów ;)
#pizza #restauracja #gastronomia #biznes #dzialalnoscgospodarcza
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ekspert_z_NASA: księguję pizzerię ... z punktu widzenia księgowości, temu człowiekowi kaczki rzucają chleb do jedzenia.
Strata przez ostatnie lata.
No w tym roku ma odbicie, nie wiem o co kaman. W każdym razie pojawił się dochód.
Byłem raz po pizzę u niego a tam 5 osób, patrzę w program księgowy a tu 3 os. zatrudnione ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
księguję pizzerię ... z punktu widzenia księgowości, temu człowiekowi kaczki rzucają chleb do jedzenia.

Strata przez ostatnie lata.


@kuncfot: czyli kreatywnie ;)

No w tym roku ma odbicie, nie wiem o co kaman. W każdym razie pojawił
  • Odpowiedz
pracowałem w dwóch. Ale nie wiem na ile jestem wstanie pomóc :)


@GastroAndrzej: Na pewno, chyba, że tylko przy rozwozie ;)
Jaka funkcja, czym się zajmowałeś? Jakieś lepsze lokale czy taka ,,polska pizza'' albo jakaś sieciówka?
Duże miasto?
  • Odpowiedz
@maniak708: Jak masz już pod ręką zrobione ciasto i składniki to chyba i tak łatwiej, niż rypać się na kuchni z jakimiś skomplikowanymi daniami z szerokiej karty.
Wiadomo, że wszystko jest męczące jeśli robi się tego dużo i długo. No człowiek po prostu się męczy, jak to w każdej robocie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ekspert_z_NASA: oczywiscie ze tak ja osobiscie unikam kuchni tylko pizzaiolo ale po 3 latach dopadla mnie choroba popularna u pizzaiolo. Jako biznes jest to super opcja sam zamierzam to ogarnac jak nadejdzie odpowiedni czas
  • Odpowiedz
@maniak708: Tak czy inaczej, nawet jak prowadzisz taki biznes, to robić pizzę musisz umieć. Pracowników przeszkolić, wdrożyć standardy, często gęsto jeśli jesteś pizzaiolo a nie tylko inwestor, to i z pracownikami wskoczysz i tak samo ciasto ukulasz, czy placka do pieca wsadzisz jak ręka dodatkowa potrzebna. Na miejscu też trzeba być.
No chyba, że jesteś już ten level, że tylko kasę liczysz a od wszystkiego masz ludzi i managerów.

Odradzam piece elektryczne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ekspert_z_NASA: Moglbym ci o tym mordko ksiazke napisac ale nienawidze pisac xD Piec opalany drewnem sam w sobie jest zywa reklama a jakosc pizzy kosmos. Z elektryka nigsy nie wyjdzie taka sama pizza
  • Odpowiedz
Piec opalany drewnem sam w sobie jest zywa reklama a jakosc pizzy kosmos. Z elektryka nigsy nie wyjdzie taka sama pizza


@maniak708: Nigdy nie piekłem w drewniaku więc nie wiem.
Elektryk na pewno jest wygodniejszy jeśli chodzi o prowadzenie biznesu. Nie bawisz się z drewnem, popiołem, czyszczeniem itd. No i jest o wiele tańszy, niż piec na drewno.
Z tym, że drewniak lepiej działa na klienta to się zgodzę. Ale
  • Odpowiedz
Jaka funkcja, czym się zajmowałeś? Jakieś lepsze lokale czy taka ,,polska pizza'' albo jakaś sieciówka?


@Ekspert_z_NASA: lepsze lokale i typowe polskie pizzy.
W jednej byłem kierowcą, ale robiłem wszystko, a w drugiej kelner. Pizza to moje życie XD więc trochę wiem jak wygląda to od strony kuchni, lokalu i co najważniejsze samej pizzy.
  • Odpowiedz
@Ekspert_z_NASA: jesli mialbym otworzyc pizzerie to tylko Wloska, a w takiej nie wyobrazam sobie miec elektryka, tylko piec na drewno. Wyzszego skilla trzeba miec, ale pizza jest zupelnie inna. Da sie zrobic dobra pizze z elektryka i udawalo mi sie niejednokrotnie takiego placka wykrecic w elektryku, ze zbieralem sam szczeke z podlogi, no ale to nie z pieca opalanego drewnem, który ma swój klimat.
  • Odpowiedz
@GastroAndrzej: Też uważam, że lepiej iść w piec opalany drewnem, chociaż są to o wiele, wiele większe pieniądze do zainwestowania już na start.
A jeśli miałbyś otwierać pizzerię to jak dobierałbyś pracowników? Szukałbyś już doświadczonych pizzaiolo z papierami czy żółtodziobów i sam przeszkalał? Jakie stawki byś proponował.
Jak widziałbyś zarządzanie lokalem? Sam dowodziłbyś kuchnią czy zostawiłbyś tę rolę pracownikowi?
  • Odpowiedz
@maniak708: A tak z ciekawości zapytam, ile średnio pizz dziennie sprzedawaliście? Tez myśle nad otworzeniem pizzerii w przyszłości i zastanawiam się czy właściciel takiego lokalu jest w stanie spokojnie zarabić. Jakość powinna obronić się sama, ale różnie bywa, branża gastro do najłatwiejszych nie należy
  • Odpowiedz