Wpis z mikrobloga

@farmaceut:
W jakimś wywiadzie z psycholog odnośnie dzieci padły bardzo mądre słowa. Że to całe odpieluszkowe zapalenie mózgu to się bierze z tego, że takie kobiety wcześniej nic sobą nie reprezentowały. Nie miały żadnych osiągnięć, nie czuły się w niczym dobrze, i jak pojawi się purchlak to zawłada nimi całymi. W końcu mają możliwość się w czym wykazać, pokazać że w czymś są najlepsze, na czymś się znają najlepiej itd. Ponoć
@farmaceut nie rozumiem, ja tez moge gardzić przegrywem, który spędził tysiąc godzin na biciu expa, w jakiej bezużytecznej grze. Ale szkoda mi na to czasu. Dlaczego wędkarstwo, granie w gry czy sklejanie modeli to realizowanie swoich "pasji", a jak kobietom zależy na jak najlepszym wychowaniu kolejnego pokolenia - bo z tego wyplywa to zjawisko - to tym sie juz gardzi? W ogole nie rozumiem co trzeba miec w glowie, zeby miec taka
@farmaceut:

W jakimś wywiadzie z psycholog odnośnie dzieci padły bardzo mądre słowa. Że to całe odpieluszkowe zapalenie mózgu to się bierze z tego, że takie kobiety wcześniej nic sobą nie reprezentowały. Nie miały żadnych osiągnięć, nie czuły się w niczym dobrze, i jak pojawi się purchlak to zawłada nimi całymi. W końcu mają możliwość się w czym wykazać, pokazać że w czymś są najlepsze, na czymś się znają najlepiej itd. Ponoć
@Przepoczwarzenie: moja odpowiedź jest tak samo zrozumiala dla Ciebie, jak Twoja dla mnie. Ty cos o wychowaniu, a ja o tym, ze po urodzeniu dziecka koleżanki zaczeły wrzucać jakieś serie postow ciazowo-porodowo-maminych, albo zdjecia jak karmia, na ktore druga swiezo upieczona matka odpisuje cos 'nasze lakomczuchy'.
Jak to sie ma do Twojego:

jak kobietom zależy na jak najlepszym wychowaniu kolejnego pokolenia

? Od kiedy wrzucanie postow na insragrama/fb to lepsze wychowanie,
@farmaceut po prostu dziela sie tym, co je cieszy.
Ma to ogromny wplyw, poprzez dzielenie sie doswiadczeniami, mozemy podlapywac pozytywne wzorce. Jak ktoś coś robi, lubi to robic, to sie tym dzieli i szuka walidacji swoich dzialan w swojej spolecznosci. Na przyklad ty wrzucasz swoje hejterskie wysrywy na wykop pe el, szukajac zrozumienia dla swoich przekonan. I znalazłeś.

Zazwyczaj w dzisiejszyvh czasach kobiety zostaja same w domach z dziecmi, z dala od
@Przepoczwarzenie:

a jakas odpowiedz ktora ma sens?

A ja wyjdę przed szereg, co mi tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie rozumiem, ja tez moge gardzić przegrywem, który spędził tysiąc godzin na biciu expa, w jakiej bezużytecznej grze. Ale szkoda mi na to czasu.

Jeśli ta gra dała mu rozrywkę i sprawiła radość to nie jest bezużyteczna. W myśl tej zasady możemy wszystkie rozrywki i pasje nazwać bezużytecznymi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@Przepoczwarzenie: ale trzeba mieć też umiar. Jak ktoś codziennie wrzuca zdjęcia dzieci do internetu, to jest to moim zdaniem przesada. Do tego dochodzi kółko wzajemnej adoracji wśród madek i robinie z siebie nie wiadomo kogo, bo urodziła i traktowanie tego jako niesamowity wyczyn. No i to przeświadczenie, że im się coś należy od społeczeństwa, bo urodziła. #!$%@? ci się należy xD
@UnderThePressure
@Zgrywajac_twardziela
Wasza ignorancja dotyczaca tematu jest naprawdę przykra. Czytanie ze zrozumieniem w przypadku @Zgrywajac_twardziela na bardzo niskim poziomie, dlatego odsylam, aby przeczytac jeszcze raz to co ja napisalam i to co ty odpisałeś, i zastanowic sie jeszcze raz czy twoja odpowiedz ma jakakikolwiek sens w zastanym kontekście.

Odniose sie tylko do jednego. Drodzy. To, ze cos moze robic większość kobiet, niezależnie czy to Malezja czy Stany, nie znaczy, ze jest to
@Przepoczwarzenie:

Na przyklad ty wrzucasz swoje hejterskie wysrywy na wykop pe el, szukajac zrozumienia dla swoich przekonan. I znalazłeś.


Co #!$%@?? Jakie? Czego szukam? XDˣᴰ wyrażenie opinii bez podawania żadnych danych mogących zidentyfikować konkretne osoby, wręcz ogólne zauważenie pewnej zależności to dla Ciebie hejterski wpis? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tak czy inaczej tak, dzielenie sie doswiadczeniami ma ogromne konsekwencje spoleczne i osobiste.


Najpierw mówisz o wpływie na