Wpis z mikrobloga

Czytam sobie teraz książkę z zakresu psychodietetyki.
Padło tam zdanie: "mezczyzni wcale nie wymagają od nas figury modelki. Dopóki same siebie akceptujemy i jesteśmy szczęśliwe, dopóty faceci nas kochają, bo mężczyźni wbrew pozorom wcale nie pożądają idealnych kobiet, tylko zadowolonych z siebie"

Jak odniosa sie do teho mirki? Nie idźmy w skrajności, czyli nie zadna różowa +100kg itd, tylko taka przy kości, z nadwagą. Wolelibyście taką, która jednocześnie czerpie radość z życia, czy szczupłą, wiecznie ma diecie która ciągle się zamartwia jak wygląda?


#niebieskiepaski #rozowepaski #zwiazki #dieta #chudnijzwykopem
  • 113
@Kanarynka: tak jak @pannakota: mnie ubiegła. Patrzysz na to zero-jedynkowo. Po pierwsze dlaczego zakładasz alternatywę, albo akceptacja bycia ulanym, albo katowanie się dietą? Moje zdanie jest proste. Jeśli różowa ma obsesję na punkcie swojej wagi, to od tego są specjaliści i nie mam nawet na myśli tylko dietetyków, ale np. psychologów czy psychiatrów.

Po drugie to, czy mamy do czynienia z lekką nadwagą, czy już z chorobliwą otyłością. Głównie chodzi
@lokalizator: dokladnie. Ale grubsza różowa moze nawet nie wiedzieć że ma coś #!$%@? w organizmie. I co wtedy? Ona nie wie, ty nie wiesz. Nagle dowiadujesz sie, ze ma cos nie tak, co skutecznie przeszkadza jej schudnac i co? Zrywasz, bo nie jest zdrowa? Tak samo w przypadku szczuplej rozowej, ktora byla wiecznie na roznych dietach. Zaczyna grubnąc, nie moze zrzucic, okazuje sie że ma problemy ze zdrowiem i?
@Kanarynka: po pierwsze jakbym planował założenie rodziny, czyli posiadanie dzieci, to nie związałbym się z kobietą, która nie wie, że ma coś "#!$%@?" w organizmie () Pomijając już mnie, szkoda dziecka, które zamiast cieszyć się życiem, to będzie musiało zajmować się chorą matką.

Po drugie rozumiem, że np. rak może pojawić się nagle, ale nikt z dnia na dzień nie staje się ulany ( ͡° ͜
@Xuzoun: nie wyklucza, ale pytam o konkretne przypadki

@lokalizator: zakladamy, że nie wie. Ja sie dowiedziałam dopiero po kilku miesiącach zwiazku z niebieskim, jak nie moglam schudnąć. Alw spokojnie, nie planuję mieć dziecka. Teraz tym bardziej nie.
Btw. Ty jako zdrowa teraz osoba moze na starość zaniemóc, wiec nie powinienes miec dzieci xD
@Kanarynka: jest takie prawnicze powiedzenie, że nieznajomość prawa szkodzi. Nieznajomość swojego stanu zdrowia również. Nie robiłaś badań, to można nawet pociągnąć pod ukrywanie choroby, a jest to okoliczność uzasadniająca rozwód. A jakby się okazało, że Twój niebieski ma HIV, to też byś miała takie podejście? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale po co drążysz temat, skoro Twój niebieski to akceptuje?
masz do wyboru dwie ktore podalam xd


@Kanarynka to zadna jedna mi sie nie bedzie podobac (mam odruch wymiotny na widok grubych kobiet) a druga bedzie zrzeda ¯_(ツ)_/¯ to tak jak ja bym Ciebie zapytal wolalabys bogatego przystojniaka niezadowolonego z zycia czy biednego brzydala zadowolonego z zycia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)